"Najidentickejšie dvojičky sveta" chcú deti s rovnakým mužom: Bude im otcom aj strýkom zároveň

Dvojčatá s priateľom Benom.
Zdroj: Profimedia.sk

Sestry z austrálskeho Perthu zašli až tak ďaleko, že chcú potomkov priviesť na svet v ten istý deň.

Anna a Lucy De Cinqueové (34) o sebe tvrdia, že sú najidentickejšie dvojčatá na svete. V minulosti dokonca spolu podstúpili skrášľujúce plastické operácie.

Zdá sa, že majú dokonca aj rovnaký vkus na mužov. V súčasnosti sú totiž vo vzťahu s tým istým chlapom a plánujú spoločne otehotnieť. Sestry z austrálskeho Perthu zašli až tak ďaleko, že chcú potomkov priviesť na svet v ten istý deň. Dosiahnút to chcú pomocou mimotelového oplodnenia (IFV). Píše o tom portál Metro.

"V minulosti mala každá z nás svojho priateľa, ale Ben nás akceptuje také aké sme," uviedla Anna rannej televíznej šou This morning.

„Keď dá pusu Anne, hneď pobozká aj mňa," dodala Lucy.

„Zostarneme spolu a nič nás do smrti nerozdelí. Svoje vajíčka si dáme zmraziť naraz, bude to výzva ale chceme byť rovnaké úplne vo všetkom. Môže to znieť ako posadnutosť ale toto je spôsob, akým chceme žiť," vysvetlila Anna.

Zdroj: Profimedia.sk

Ben, s ktorým sa zoznámili na Facebooku ešte v roku 2012, tvrdí, že ich nevníma ako dve osoby, ale ako jednu. To, že spolu plánujú deti, so sebou samozrejme prináša niekoľko bizarností. Napríklad aj fakt, že deti budú zároveň súrodencami a bratrancami či sesternicami. A ich otec bude zároveň aj strýko.

Nezvyčajná trojica sa chcela vziať už v roku 2016, v Austrálii je však polygamia zákonom zakázaná. Pokiaľ nedôjde k zmene, Anna, Lucy a ich frajer Ben Byrne sa asi nevezmú. V rodičovstve im však žiadne zákony nebránia.

In vitro fertilizácia (IFV) je súhrn metód, pomocou ktorých sa realizuje oplodnenie oocytu (vajíčka) spermiami partera alebo anonymného darcu mimo tela ženy. Počas následnej spoločnej kultivácie spermií a vajíčok dôjde k oplodneniu ako pri spontánnom otehotnení. Oplodnené vajíčka (oocytu) ďalej vyvíjajú v inkubátore, štandardne 3 až 5 dní. Potom nasleduje embryotransfer. Ide o základnú metódu, ktorá sa využíva v reprodukčnej medicíne.

PERTH/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti