NAKA opäť zasahuje v prípade korupcie v Správe štátnych hmotných rezerv

Týna priznáva, že ju Pavel týra
https://videoarchiv.markiza.sk/video/zamena-manzeliek/bonus/6421-zamena-manzeliek-skrtil-ju-a-mlatil-na-posteli Zdroj: TASR

Od rána vykonáva zaisťovacie úkony v Žilinskom a Trenčianskom kraji.

Národná kriminálna agentúra aktuálne opäť zasahuje v prípade korupcie v správe štátnych hmotných rezerv. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti, s tým, že v rámci akcie Rezerva pokračuje vo vyšetrovaní a od rána vykonáva zaisťovacie úkony v Žilinskom a Trenčianskom kraji. "Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie v tejto chvíli bližšie informácie nie je možné poskytnúť," uviedla polícia.

Pre pochybenia pri obstarávaní zdravotníckeho materiálu odvolala vláda Igora Matoviča (OĽANO) z postu predsedu rezerv v marci Kajetána Kičuru. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry ho následne obvinil z prijímania úplatku a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Sudca ho vzal do takzvanej kolúznej väzby. Obvinený odmieta obvinenia súvisiace s uzavretím zmlúv SŠHR, ako aj podozrenia spojené s dvoma bytmi, ktoré kúpil jeho syn.

NAKA ešte v marci začala trestné konanie pre medializované informácie o pochybeniach SŠHR pri obstarávaní zdravotníckeho materiálu v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 a kúpe bytov na Konventnej ulici v Bratislave.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Správa štátnych hmotných rezerv

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.