Ako v minulých storočiach. Obyvatelia Vranova nad Topľou si teplú vodu vytvárajú v kanvici

Nestastne_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Už dva dni im z kohútikov tečie iba studená voda.

Tisícky domácností odstavili od teplej vody. Obyvatelia Vranova nad Topľou sa stali rukojemníkmi dvoch podnikateľských subjektov. Teraz rokujú vo veľkom, aby túto situáciu zachránili.

Takmer celému mestu totižto tečie z kohútika už druhý deň len studená voda. Výhodu majú obyvatelia, ktorí majú vlastnú kotolňu. Najviac znepokojené sú rodiny s malými deťmi, tým musia zohrievať vodu v rýchlovarnej kanvici.

„Dodávatelia plynu nám avizovali, že nedostávajú platby tejto spoločnosti, preto sme s nimi jednali, dokonca sme zvažovali možnosť zaplatiť plyn, ale zákon nám to neumožňuje," objasňuje starosta mesta Ján Ragan.

Prečítajte si aj: Západným Slovenskom sa prehnali silné búrky, asi najhoršie dopadla Skalica

Spoločnosti Team Energo preto mesto vypovedalo zmluvu. Neplnili si totiž záväzky voči dodávateľom. S touto spoločnosťou sa rozhodli ukončiť spoluprácu dokonca aj jej vlastní zamestnanci. Pre meškajúce výplaty sa rozhodli dať hromadnú výpoveď.

Mesto preto rokuje s ďalšou spoločnosťou, ktorá by mohla tepelné hospodárstvo v meste prebrať. Kotolne však nie sú v najlepšej kondícii a budúci možný správca hovorí o možnom probléme.

Zlá situácia má vplyv aj na podnikateľov, ktorí sa obávajú, že budú musieť zavrieť prevádzky. Starosta mesta verí, že sa tento problém do niekoľkých dní vyrieši a prosí občanov o trpezlivosť.

Viac sa dozviete z reportáže Veroniky Bozdošovej.


VRANOV NAD TOPĽOU/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Teplá voda

Dôležité udalosti