Pribúda počet pacientov po páde z elektrokolobežiek. Okrem polície už zamestnávajú aj lekárov

Ilustračná snímka.
Zdroj: TV Markíza

Približne 50 percent zranneí zatiaľ končí operačným zákrokom

Na urgentoch majú v týchto dňoch rušno. Pacientov po páde z elektrokolobežiek pribúda a polovica úrazov sa končí operáciou.

Videá, ktoré polícia zverejnila na sociálnej sieti svedčia o tom, že ľudia pravidlá správnej jazdy na kolobežke stále nedodržiavajú. Niektorí jazdia maximálnou rýchlosťou približne 25 km za hodinu medzi ľuďmi, a tak ide aj o otázku života.

V poslednom čase zaznamenávame väčší počet úrazov na kolobežke. Mapujeme od 1. júla asi 23 úrazov len tu u nás v Ružinove. Najčastejšie zlomeniny registrujeme v oblasti lakťov, kľúčnej kosti a úrazy hlavy. Približne 50 percent zatiaľ končí operačným zákrokom," hovorí primár urgentu v Ružinove.

Najväčší problém vidí primátor v tom, že sa na kolobežkách nenosia chrániče, ani ochranné prilby. Problém nastáva aj pri liečbe zranených osôb. Nemocnice disponujú malou zásobou krvi.

Práve v súvislosti s letom a vyšším počtom úrazov vyzývame spolu s Národnou transfúznou spoločnosťou, aby darovali krv. V tomto ročnom období aj týždňoch registrujeme znížený počet darcov," vraví hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Darcovia už po novom nemusia dopredu objednávať, tak ako to bolo počas epidémie. Na odberové pracovisko môžete prísť priamo bez ohlásenia.

Viac sa dozviete z reportáže Lucii Hlaváčkovej.

 

Celé Televízne noviny nájdete na Markíza Plus.

BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kolobežky

Dôležité udalosti