Vzopreli sa osudu. Pár sa po 12 potratoch konečne teší z vytúženého potomka

Jakub Petraník sa zasnúbil
Zdroj: Facebook/Kim Pecha

Bábätko dostalo pomenovanie zázračné.

Zázračné dieťa. Také pomenovanie dostala Ollie Pechaová z britského mesta Basildon. Dievčatko sa narodilo ešte na konci apríla, teraz o tom píše Daily Mirror.

Prípad je zaujímavý najmä preto, že rodičia sa o svojho druhého potomka snažili dlhých 11 rokov. Počas nich mama Kim prekonala neuveriteľných 12 potratov.

Ešte pred nimi jej lekári diagnostikovali syndróm polycystických vaječníkov. Ten je spojený s poruchami ovulácie, plodnosti a hypersekréciou androgénov.

Tridsaťsedemročná Kim sa však nevzdala túžby skompletizovať štvorčlennú rodinu a dať dcére Chloe (13) súrodenca.

„Už som sa postupne zmierila s tým, že to nevyjde. Bolo to pre mňa dosť ťažké, keď som videla okolo seba ženy, ktoré bez problémov rodili," hovorí Kim.

„Stále sme sa s manželom o to pokúšali. Pokiaľ mi ani jeden lekár nepovedal, že to je vylúčené, verila som, že sa to podarí," hovorí matka dvoch dcér.

Druhý a vytúžený pôrod však nebol vôbec jednoduchý. Kim mala počas tehotenstva veľmi hustú krv. Pôrod vyvolali predčasne. Tri dni mala kontrakcie, lenže bábätko nechcelo ísť von.

Následne lekári zistili, že novorodencovi stúpa tepová frekvencia, a tak sa okamžite rozhodli pre cisársky rez. Dievčatko sa napokon narodilo v poriadku.

LONDÝN/rd

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti