V kauze korupcie v správe štátnych hmotných rezerv padli ďalšie obvinenia

RodinaNaPrenajom.mp4
Zdroj: TASR

Vo väzbe sedí bývalý šéf hmotných rezerv Kajetán Kičura.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila v v kauzy korupcie v Správe štátnych hmotných rezerv štyri fyzické a jednu právnickú osobu. Informoval o tom policajný hovorca Michal Slivka.

Obvinenia padli "pre viacero skutkov kvalifikovaných ako porušovanie povinností pri správe cudzieho majetku, machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe, legalizáciu príjmu z trestnej činnosti a podplácanie".

"Viac informácií v súčasnej dobe nie je možné poskytnúť vzhľadom na ďalšie prebiehajúce procesné úkony," dodal Slivka.

NAKA zasahovala v rámci tejto kauzy v stredu (29.7.) v Žilinskom a Trenčianskom kraji počas akcie Rezerva 2.

Vo väzbe sedí bývalý šéf rezerv Kajetán Kičura. Pre pochybenia pri obstarávaní zdravotníckeho materiálu ho odvolala vláda Igora Matoviča (OĽaNO) ešte v marci.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry ho následne obvinil z prijímania úplatku a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Sudca ho vzal do takzvanej kolúznej väzby. Obvinený odmieta obvinenia súvisiace s uzavretím zmlúv SŠHR, ako aj podozrenia spojené s dvoma bytmi, ktoré kúpil jeho syn.

NAKA ešte v marci začala trestné konanie pre medializované informácie o pochybeniach SŠHR pri obstarávaní zdravotníckeho materiálu v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 a kúpe bytov na Konventnej ulici v Bratislave.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Správa štátnych hmotných rezerv

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.