Po diplomovke problém aj s úradmi. Premiér býva v neskolaudovanom dome

Igorovi Matovičovi hrozí pokuta až do výšky 33 tisíc eur.

Premiér Igor Matovič má problém nielen s diplomovkou, ale aj so strechou nad hlavou. Verejne sa priznal, že s rodinou býva v neskolaudovanom dome. Na nápravu má už iba niekoľko dní. Inak mu za porušenie stavebného zákona hrozí mastná pokuta.

Premiér prezradil svoje, vraj posledné, tajomstvo minulý týždeň. Bolo to v čase, keď ho chcela opozícia pre sfalšovanú diplomovku odvolať.

„Každá neskolaudovaná budova, v podstate to máte ako auto bez technického preukazu. Keď nemáte kolaudačný protokol, nemôžete tam bývať,“ tvrdí Ivan Pauer, prezident Slovenskej stavebnej komory.

Prečítajte si aj: Igor Matovič ostáva premiérom

Za užívanie neskolaudovanej stavby hrozí stavebníkovi pokuta. To, že dom premiéra nie je papierovo v poriadku, na stavebnom úrade v Trnave doteraz nezistili.

„Stavebný úrad nemá možnosti, aby zisťoval, či v novopostavených domoch niekto býva alebo nie,“ potvrdila Veronika Majtánová, hovorkyňa a vedúca Úseku komunikácie a marketingu mesta Trnava.

Keďže sa premiér pred národom sám priznal, že stavba nemá kolaudačné rozhodnutie a napriek tomu tam bývajú, stavebný úrad začne konať až teraz.

Premiér povedal, že si návrh na vydanie kolaudačného rozhodnutia podá v dohľadnej dobe. Chceli sme vedieť, čo je to podľa premiéra dohľadná doba, ten však neotváral a nezdvíhal. S otázkou sme preto obrátili na Úrad vlády. Do uzávierky sme odpoveď nedostali.

Igorovi Matovičovi môžu dať pokutu až do výšky 33 tisíc eur.

Viac sa dozviete z reportáže Romana Ruttkaya.

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

TRNAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Trnava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.