Tunel Branisko dostane druhú rúru. Štát si určil aj konkrétny rok

Tunel Branisko
Zdroj: TASR

Cez Branisko denne prejde viac ako 10-tisíc áut.

Tunel Branisko dostane druhú rúru. Aj napriek tomu, že úsek nepatrí medzi priority, štát ho chce po rokoch dokončiť. V jednej obojsmernej rúre sú totiž problémy s cestou a ak by ho museli zavrieť a opravovať, bola by to dopravná katastrofa.

Tunel Branisko prednedávnom oslávil 17 rokov. Aj keď stál dvojnásobne viac ako mal, postavili ho len s jednou rúrou. Napriek tomu bol pri svojom otvorení v roku 2003 bezpochyby jednou z najdôležitejších dopravných stavieb u nás.

Už vtedy sa hovorilo o druhej vetve, dlho sa však nič nedialo a aj keď sa téma otvorila naposledy pred 4 rokmi, žiadny veľký posun nenastal. Štát sa však myšlienky na druhú rúru ani náhodou nevzdal. Kompetentní hovoria o roku 2025.

Cez Branisko denne prejde viac ako 10-tisíc áut a z hľadiska intenzity dopravy sú tak aj oveľa dôležitejšie a vyťaženejšie úseky. Napríklad na D3, R2 či R4. Preto druhá tunelová rúra nie je ani na chystanom zozname diaľničných priorít, napriek tomu ale zrejme dostane výnimku. Problémom je totiž kvalita cesty v tuneli, ktorá sa dlhodobo zhoršuje a je jasné, že ju bude treba skôr.

Viac sa dozviete z reportáže Martina Petra

Celé Televízne noviny nájdete na Markíza Plus.

BRATISLAVA/PREŠOV/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Tunel Branisko

Dôležité udalosti