Dva roky mali bývať vo vlastnom, developer dokončenie odkladá. Ľudia začínajú pochybovať

Pohreb nezvestnej ženy.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Podľa našich informácií na byty v Michalovciach čaká asi 30 žiadateľov.

V bytoch v Michalovciach mali bývať ich majitelia už v roku 2018. Stále sú však nedokončené a prázdne. Prečo developer s dokončením bytov mešká vraj nevedia.

Podľa našich informácií na byty čaká asi 30 žiadateľov. Ľudia zaplatili niekoľkotisícové zálohy. Keďže sa však termín stále presúva, majú pochybnosti. Tvrdia, že developer s nimi v poslednom čase prestal komunikovať.

V bytovke sme v pondelok našli elektrikárov. Pri budove je porozhadzovaný stavebný materiál a prístup je zarastený burinou a kríkmi.

Na stavenisku nás odkázali na vedenie firmy, jej konateľ však nesúhlasil s nahrávaním. Odvolával sa na právnika, ktorý je na dovolenke.

Povedal nám, že meškanie spôsobili technické problémy na stavbe, ktoré museli odstrániť, aby mohli byty dokončiť v požadovanej kvalite. V najbližších týždňoch vraj časť bytov odovzdajú. Požiadali už o ich kolaudáciu.

Bytovka v minulosti dlho chátrala. Pred tromi rokmi sa v nej ťažko zranilo iba 12-ročné dievča, ktoré sa prepadlo do šachty z ôsmeho poschodia. Po nešťastnej udalosti ju začali opravovať.

Viac v reportáži Vladimíra Bučka.


MICHALOVCE/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Po

Dôležité udalosti