Proces znásilnenej a zavraždenej tehotnej Evy Mikušaťovej začína odznova

vrazda kukurica_tvnoviny.mp4
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Dobitú a zaškrtenú našiel Evu v júli 1999 v kukuričnom poli jej snúbenec.

Neuveriteľných 21 rokov čakajú na spravodlivosť. Rodina brutálne zavraždenej a znásilnenej tehotnej ženy nanovo prežíva to, čo pred rokmi.

Prípad Evy Mikušaťovej, ktorú našli mŕtvu v kukuričnom poli, je totiž opäť na súde. Hoci obžalovaného už viackrát oslobodili, proces sa začína odznova.

Eva Mikušaťová mala celý život pred sebou. Pracovala, študovala vysokú školu, mala sa vydávať. Čakala dieťa, bola v štvrtom mesiaci tehotenstva. Dobitú, znásilnenú a zaškrtenú ju 30. júla 1999 našiel v kukuričnom poli jej snúbenec.

Z jej vraždy vinia Petra Ježovicu. Pátranie po horúcej stope však nebolo jednoduché. V tom čase DNA analýzu nerobili.

Muža zadržali až po jedenástich rokoch od vraždy. Najskôr ho súdili v Trenčíne, niekoľkokrát ho však spod obžaloby oslobodili.

Medzitým zmizla vražedná zbraň - drôt, ktorým bola žena zaškrtená. Všetko však zvrátilo dovolanie ministra spravodlivosti, a tak sa proces, tento raz už v Bratislave, začína odznova.

Za kľúčový dôkaz považuje právny zástupca poškodených, a takisto prokurátor, DNA obžalovaného na šatách zavraždenej ženy. On však tvrdí, že je nevinný.

Po výsluchu obžalovaného sa pred senát postavila matka zavraždenej ženy. Už po niekoľkýkrát opísala, ako dcéru hľadali, keď zmizla. Každé jedno pojednávanie ju stojí veľa síl. Ani po toľkých rokoch nie je všetkému koniec.

Viac v reportáži Zuzany Ferenčákovej.

Celé vydanie utorňajších Televíznych novín nájdete na markizaplus.sk

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti