Ministerstvo vnútra SR dokáže vyslať do Libanonu 18-členný záchranný tím

Po utorkovom silnom výbuchu požiadala libanonská vláda o pátracie a záchranárske tímy a humanitárny materiál.

Ministerstvo vnútra (MV) SR dokáže vyslať do Libanonu 18-členný záchranný tím. Tvoriť ho má 12 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru (HaZZ), traja psovodi s troma psami z Horskej záchrannej služby (HZS), jeden technik na vyhľadávacie systémy z HZS a dvaja styční dôstojníci zo sekcie krízového riadenia MV SR. Informovala o tom riaditeľka tlačového odboru MV Barbara Túrosová.

"Táto ponuka bude dnes spolu s možnou ponukou materiálnej pomoci uverejnená ako odpoveď Slovenskej republiky na požiadavku Libanonu v komunikačnom systéme Európskej únie pre humanitárnu pomoc a pomoc pri mimoriadnych udalostiach CECIS," priblížila. Po akceptácii ponuky sa podľa nej pristúpi k zaslaniu materiálnej pomoci, respektíve záchranného tímu SR do Libanonu v rámci Mechanizmu Únie na úseku civilnej ochrany.

"MV SR má potvrdenú maximálnu mieru súčinnosti zo strany Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, ako aj prítomnosť veľvyslanca SR v Libanone pri preberaní humanitárnej pomoci," informovala ďalej Túrosová.

Po utorkovom (4. 8.) silnom výbuchu požiadala libanonská vláda cez mechanizmus EÚ v oblasti civilnej ochrany o pátracie a záchranárske tímy a humanitárny materiál.

"K dnešnému dňu bolo Bejrútu ponúknutých sedem vyhľadávacích tímov - z Holandska, Českej republiky, Francúzska, Nemecka, Grécka, Poľska a Veľkej Británie. Taliansko ponúklo protichemický tím. Po niekoľkých hodinách boli akceptované tri tímy MUSAR (stredné pátracie a záchranné tímy v mestskom prostredí), plus jeden HUSAR (ťažký pátrací a záchranný tím v mestskom prostredí) z Holandska," uzavrela Túrosová.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Ministerstvo vnútra

Dôležité udalosti