Neviete ako máte hovoriť s partnerom o sexe? Poradíme vám ako s tým začať

Pomôcť vám môžu správy aj filmy.

Prečo je ľahšie sex mať ako o ňom hovoriť? Nezáleží či ste čerstvo zamilovaní, alebo ste v dlhodobom vzťahu, téma sexu aj tak často patrí medzi tie chúlostivé. V prípade ak chcete mať zdravý a fungujúci vzťah, mali by ste túto tému otvoriť.

Sex je totižto súčasťou romantického vzťahu a kladieme naň veľký dôraz. Keď to však v posteli prestáva fungovať, nie je alebo je nám nepríjemný, často sa rúca aj váš vzťah. S dĺžkou vzťahu sa ale sex mení a otvárajú sa možnosti pre vzájomné poznávanie.

Prečítajte si aj: Oblasti slasti na ľudskom tele. Poznáte tie svoje?

Oblasť sexu je pre nás vo vzťahu veľmi dôležitá a aj napriek tomu o nej nedokážeme hovoriť. Omnoho lepšie zvládame rozhovory o víkendovom pláne alebo novom susedovom aute.

Nadišiel čas však aby ste zachránili váš intímny život, a tak ak váš vzťah. Povedzte partnerovi, že túžite po bozkoch, chcete presunúť sex zo spálne na zaujímavejšie miesta, alebo túžite po dlhšej predohre. Žiadny s partnerov sa nenaučil čítať myšlienky toho druhého, a tak to môže zmeniť iba komunikácia, píšu zeny.cz.

Mlčanie o sexe

„Hovorenie o sexe a o sexuálnych túžbach s partnerom je z mnohých dôvodov problematické. Veľmi veľa ľudí sa totižto hanbí za svoju fantáziu. Myslia si, že je na nich niečo divné a neobvyklé. A pritom väčšina ľudí ma podobné predstavy," tvrdí doktor Justin Lehmiller, sociálny psychológ a výskumný pracovník.

Podľa odborníkov za to môže vo väčšine prípadov výchova. Boli a niektorí aj naďalej sú vychovávaní tak, aby považovali sex za tabu. A tým pádom sa ľudia cítia pri ňom trápne.

Zdroj: illustrissima/shutterstock.com

Páry často rozhovor o sexe odkladajú. Veď čo ak a dozviete alebo privediete do vzťahu niečo divné, alebo vyvoláte nepríjemné pocity? „Veľa programov sexuálnej výchovy sa bohužiaľ zameriava na to, aby sa ľudia učili „len povedať nie" v sexe, namiesto toho aby sa učili, ako viesť produktívne a zdravé sexuálne rozhovory," hovorí sociológ.

Sexting

Sexting je termín, ktorý označuje rozposielanie erotických správ, videí alebo fotiek. Pri prelomení vašej bariéry môžu byť veľmi užitočným pomocníkom. Keďže nie ste priamo v kontakte, nemusíte sa báť vizuálnej reakcie partnera.

„Sexting pomáha s predstavivosťou, ktorá môže jedného dňa vyústiť fyzického potešenia," hovorí párová terapeutka Jess O´Reilly. „V niektorých prípadoch sa to považuje aj za samotný sex," dodáva.

Filmy

Film je skvelou príležitosťou k začiatku podobnej konverzácie. V prípade, že uvidíte scénu, ktorá vás vzrušuje, pokojne na to môžete reagovať. „Pokiaľ postava robí niečo, čo by ste si chceli vyskúšať, skúste to nenútene nadhodiť. Môžete spolu vyskúšať nové polohy, prípadne aj sexuálne pomôcky. Za vyskúšanie nič nedáte, maximálne to bude pre vás zábava," tvrdí Jess.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti