Spisovateľa Dominika Dána vyhodili z ministerstva. Do roboty si chodil iba po výplatu

Na ministerstve bol podľa našich zistení zamestnaný na tlačovom odbore.

Známeho slovenského spisovateľa detektívok Dominika Dána podľa informácií televízie Markíza vyhodili z ministerstva vnútra. Údajne si do práce chodil len po výplatnú pásku. Fungovať to tak malo dlhé roky.

Dominik Dán patrí pritom medzi najúspešnejších slovenských spisovateľov. Jeho knihy o vraždárskej partii sa stali bestsellermi. Jeho pravé meno verejne známe nie je, píše pod pseudonymom Dominik Dán.

Je známe, že Dominik Dán je policajtom a práve zo svojej dlhoročnej praxe čerpá pri písaní detektívok. Už dávnejšie vyšlo najavo, že okrem písania bol zamestnancom ministerstva vnútra. V stredu rezort poslal do redakcií tlačovú správu, v ktorej oznamovali ako začali šetriť, zároveň informovali, že istého policajta prepustili.

Podľa našich informácií je spomínaným policajtom práve úspešný autor detektívok. Na ministerstve bol zaradený na tlačovom odbore, no údajne tam nemal ani pracovný stôl, a podľa našich zistení zarábal v hrubom cez dvetisíc eur.

Po výpovedi na ministerstve odišiel údajne do výsluhového dôchodku. Snažili sme sa s ním skontaktovať, no nenašli sme ho na jeho adrese a nepodarilo sa nám s ním spojiť ani telefonicky.

Policajný spisovateľ pritom nebol odkázaný na štátny plat, z verejných zdrojov sa dá dohľadať, že firma, v ktorej je spoločníkom, je každoročne v zisku viac ako 100-tisíc eur.

Viac sa dozviete z reportáže nižšie.

Celé vydanie stredajších Televíznych novín nájdete na markizaplus.sk.  

BRATISLAVA/TVNOVINY.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Ministerstvo vnútra SR

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.