Dievčatá sa narodili vo štvrtom mesiaci tehotenstva. Vážili len pol kilogramu

Lekári im dávali len desaťpercentnú šancu na prežitie.

O zázraku hovoria Lura Lauerová a jej snúbenec Ricky Garcia z meste Charlotte v americkom štáte Severná Karolína. Píše The Sun.

V 22. týždni tehotenstva totiž prišli na svet dvojičky Lyric Elaine a Cali Rose Garcia. Obe vážili len okolo 500 gramov.

Lekári im dávali len desaťpercentnú šancu na prežitie. Boj však napokon, žiaľ, zvládla len Lyric Elaine. Jej sestrička zomrela dva dni po pôrode 17. júla.

Lura bola v dvadsiatom týždni tehotenstva, keď začala mať kontrakcie. Myslela si však, že ide o planý poplach, nakoľko sa to stáva často. Utvrdil ju v tom aj lekár s dôvetkom, že môže pokračovať v cvičení jogy.

Keď sa jej stav prudko zhoršil, s priateľom utekali do nemocnice. Tam jej o siedmej večer podali lieky proti bolesti, o necelú hodinu už porodila. Obe bábätká vážili len 28 centimetrov.

„Počula som, ako obe plačú a dýchajú, čo bolo dobré znamenie. Okamžite ich však odviedli z miestnosti preč, ani som ich nedržala na rukách," hovorí Lura.

Tá si veľmi vážila, že s ňou bol počas pôrodu aj jej snúbenec. Len niekoľko mesiacov dozadu to pre šíriaci sa koronavírus nebolo možné.

Lekári však páru oznámili najhoršiu správu. Cali Rose utrpela krvácanie do mozgu. Ak by ju naďalej držali na pľúcnej ventilácii, nikde nebola záruka, že by svoj boj zvládla. Navyše, hrozilo, že by nemusela žiť bezproblémový život.

Rodičia sa napokon rozhodli, že jej trápenie nebudú predlžovať. „Bolo to jedno z najťažších rozhodnutí, aké som musela urobiť. Pobozkali sme ju a držali v náručí, až kým nevydýchla naposledy," približuje smutné momenty Lura.

Preživšia Lyric Elaine taktiež bojovala s krvácaním do mozgu aj problémami s pľúcami, napokon sa však z toho zotavila. Prvýkrát ju držala v náručí po viac ako dvoch týždňoch od pôrodu. „Stále je pred nami veľký boj. Lyric sa však darí stále lepšie," uzavrela Lura.

CHARLOTTE/rd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti