Od utorka očakávame búrky, hrozí aj krupobitie

shutterstock_105285863.jpg

Pozrite si, na ktorých miestach sa zmení počasie.

Družica

Dnešné počasie ešte ovplyvňoval slabnúci výbežok tlakovej výše, ktorý k nám zasahoval zo severovýchodnej Európy. Od západu sa ale nezadržateľne približuje zvlnený studený front, ktorý zajtra prekročí hranice našich západných susedov.

Teploty

Zajtra bude na pocit o niečo príjemnejšie, ale na juhozápade a juhovýchode sa ešte bude teplota šplhať k 30-tim stupňom. Na sever Slovenska bude zasahovať teplotné pásmo 20 až 25 stupňov.

Zrážky

Zrážky sa začnú presúvať cez naše územie už predpoludním, a to smerom zo západu na východ. Pripravte sa na prehánky a intenzívnejšie búrky, ktoré môžu byť sprevádzané prívalovými lejakmi a tiež aj krupobitím. Na východ dorazia zrážkové polia až v podvečerných hodinách.


Vietor

Vietor zajtra zosilnie, takže bude fúkať rýchlosťou okolo 25 až 30 kilometrov za hodinu a pri búrkach prechodne zosilnie a miestami môže v nárazoch dosahovať 55 až 70 kilometrov za hodinu a zafúka k nám prevažne od juhovýchodu.

Noc

Dnešná noc bude ešte jasná až polojasná. Po polnoci začne od juhozápadu pribúdať oblačnosť a nie sú vylúčené ani lokálne prehánky, či búrky. Noc bude veľmi teplá. To znamená, že do rána sa vzduch v úvodzovkách ochladí na 20 až 15 stupňov na severe teplota poklesne do 12 stupňov.

Predpoveď na zajtra

Na západnom Slovensku bude počasie oblačné, na viacerých miestach má pršať, alebo sa vyskytnú aj búrky, ojedinele dokonca aj s krúpami. Teplota bude príjemnejšia a vystúpi na 25 až 28 stupňov.

Na stredné Slovensko bude tiež postupne od západu pribúdať oblačnosť. A v priebehu dňa sa z nej aj rozprší, a to vo forme prehánok, dažďa alebo búrok, ktoré môžu sprevádzať aj krúpy. Teplota vystúpi na 26 až 31 stupňov.

No a najdlhšie vydrží pekné počasie na východe našej krajiny. Sem by mala doraziť frontálna oblačnosť až neskôr popoludní a k večeru z nej začne pršať alebo sa tiež vyskytnú búrky. Bude tu aj najteplejšie a to 27 až 33 stupňov.

Hory

Počasie sa zmení zajtra aj na horách. Spočiatku bude polooblačno, ale postupne začne pribúdať oblačnosť spolu s prehánkami, dažďom alebo búrkami, ktoré môžu byť sprevádzané krupobitím. Zatiaľ sa však výraznejšie neochladí. V nadmorskej výške 1 500 metrov bude zhruba 19 stupňov.

Bio

Bio-predpoveď sa zmení na trojku, čo je mierna záťaž. Potrápiť vás môžu dýchacie ťažkosti, únava a migréna.

Predpoveď na štyri dni

Ešte aj v stredu a vo štvrtok bude počasie ovplyvňovať zvlnený studený front, preto má byť naďalej oblačno až zamračené. Stále treba rátať s prehánkami, dažďom alebo aj ojedinelými búrkami.

V piatok by už malo byť o niečo krajšie. To znamená, že počasie bude polooblačné až oblačné miestami ešte s prehánkami alebo dažďom. No a v sobotu má byť zväčša polooblačno a ak sa vyskytnú prehánky, tak iba ojedinele.

V týchto dňoch sa bude na severe teplota pohybovať okolo 18 až 19 stupňov, na juhu vystúpi na 25 až 26 stupňov.

BRATISLAVA/TVMarkíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti