Kľúčový svedok v kauze okolo Moniky Jankovskej potvrdil, že ho bývalá štátna tajomníčka ovplyvňovala pri výpovedi

Výstrahy pred búrkami.
Výstrahy pred búrkami. Zdroj: TV Markíza

Opísal, ako mala bývalá sudkyňa Jankovská vziať úplatok za rozhodnutie.

Michal Vida dnes televízii Markíza potvrdil, že ho bývalá štátna tajomníčka ovplyvňovala v tom, ako má vypovedať. Celé sa to týka sporu okolo trenčianskeho baru Fatima, ktorého sa chcela zmocniť mafia na čele s Petrom Čongrádym.

Michal Vida je kľúčový svedok. V minulosti verejne opísal, ako mala Monika Jankovská ešte ako sudkyňa vziať úplatok za rozhodnutie. Dnes si Vida odpykáva trest za podvody.

Z Threemy dnes už vieme, čo sa v zákulisí po svedectve o údajnom úplatku dialo. Monika Jankovská o tom písala Marianovi Kočnerovi.

Monika Jankovská: Povie tri nacvičené vety. Janíček klame. Vydieral ma a donútil ma natočiť video. Neposlal som Markíze ani inde žiadne svoje vyjadrenie. Ospravedlňujem sa pani Jankovskej.

Michal Vida v minulosti rozpovedal, koľko mala vziať Jankovská za to, že odsúdi pôvodných majiteľov trenčianskeho baru. Peniaze jej mal vyplatiť mafián Peter Čongrády. Takto sa chcel zmocniť trenčianskeho baru. Vida o sebe tvrdil, že pre zločinca pracoval.

Monika Jankovská skutočne pôvodných majiteľov baru odsúdila za vydieranie. Trest im potvrdzoval krajský súd. Bývalá štátna tajomníčka aj iný sudca podali na pôvodného majiteľa Ondreja Janíčka trestné oznámenia. Ten už stojí pre obžaloby z ohovárania pred viacerými súdmi. Dnes bol Michal Vida svedčiť v jeho prospech.

Hovorili sme s právnym zástupcom bývalej štátnej tajomníčky. Žiadali sme ho o stanovisko k slovám Michala Vidu. Peter Erdös povedal, že sa nemá ako vyjadriť, lebo zatiaľ nepozná detaily z výsluchu svedka.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Monika Jankovská

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.