Chcete cestovať v septembri? Tu je zoznam top destinácií, kde je v septembri stále horúco

Okrem príjemnej teploty vás potiešia aj priaznivé koronavírusové údaje.

Nestihli ste tento rok ešte dovolenku? Alebo sa nikde pre koronavírus ani nechystáte? Niektorí ľudia preferujú skôr jesenné termíny. Majú pocit, že je v dovolenkových destináciách menej ľudí a aj teplota vzduchu je prijateľnejšia, píše cntraveller.com.

Prinášame vám preto zoznam krajín, kde je septembrová dovolenka stále ideálna.

Španielsko - Malorka

- priemerná teplota 27 stupňov Celzia (úvodná fotografia)

Už len pri slove Španielsko si každý musí predstaviť zlatý piesok, útesy a zafírové more. Oblasť má stovky pláži, obľúbené bary a butiky. Namiesto zastavaných stredísk si môžete vybrať ubytovanie v zalesnenej oblasti a objaviť tak vlastný kúsok raja.

Prečítajte si aj: Radi cestujete a nechcete stretnúť davy turistov? Navštívte tieto európske mestá

Talianske jazerá

- priemerná teplota 21 stupňov Celzia

Navštívili ste už niekedy talianske jazerá? Nie sú v krajine tak populárne ako destinácie s pobrežím, ale ponúkajú úžasnú atmosféru. Navštíviť môžete jazero Maggiore s výhľadom na zasnežené Alpy, ďalej jazero Como, ktoré obkolesujú luxusné vily a rezidencie, či romantické jazero Iseo.

Zdroj: shutterstoc.com/Mostovyi Sergii Igorevich

Približne do septembra zažívajú tieto oblasti hlavnú sezónu. Samozrejme turisti sa tam objavia aj v inom čase, ale nebude to pôsobiť frustrujúco. Navštíviť by ste mali tradičné trattoria (Talianske stravovacie zariadenie, ktoré je menej formálne ako reštaurácia), ponúkajú tam ryby z jazera, polentu a ponuku šumivých vín.

Portugalsko - Porto a údolie rieky Douro

- priemerná teplota 23 stupňov Celzia

Po hlavnom meste Lisabon je Porto asi najnavštevovanejším mestom v Portugalsku. Dovolenku v Porte si zvolia predovšetkým milovníci prechádzok. Nekonečné historické ulice a večne otvorené portugalské tapas bary sú ideálne na špacírovanie sa.

Zdroj: shutterstoc.com/Aliaksandr Antanovich

Novú vlnu energie dodávajú mestu pouliční umelci, ktorí zdobia poškodené fasády starých budov. Uznávaný architekt Álvaro Siza Vieira vytvoril v parku Serralves super-minimalistické Museu de Arte Contemporânea.

V prípade ak zatúžite po úniku odporúčame navštíviť vinice v údolí rieky Duoro. Môžete sa tam ubytovať v kaštieli z 19. storočia.

Prečítajte si aj: Najkrajšie mosty na svete. Navštívili ste už niektorý z nich?

Chorvátsko

- priemerná teplota 27 stupňov Celzia

Počasie v septembri môže byť v Chorvátsku už značne premenlivé. Výhodou je, že sa tam väčšina Slovákov vyberie autom, a tak si ľahko pobyt môžete skrátiť, predĺžiť, posunúť alebo sa jednoducho premiestniť do inej lokality.

Zdroj: Shutterstock.com/xbrchx

Najlepším miestom na jesennú dovolenku je oblasť Dalmácie. Najlepší únik zažijete aj na menej známom ostrove Dugi Otok, či ostrov rab. Milé domčeky, plážové bary a piesok/štrk na pod nohami. Jediná vec, ktorá spraví vašu dovolenku úplne dokonalou je romantická večera pri sviečkach s miestnymi špecialitami.

Grécko - Rhodes

- priemerná teplota 27 stupňov Celzia

Ak na Rodose poznáte iba dedinu Faliraki, určite tam musíte ísť dovolenkovať. Rodos je v podstate trvalo letný ostrov. Má veľa odľahlých piesočnatých pláží, malebné kopcovité mestá, biele domy. Oblasť Starého mesta je jedno z najzachovalejších stredovekých miest Európy.

Zdroj: shutterstoc.com/John_Walker.

Nádhernú romantickú plavbu zažijete v zálive St Paul's Bay.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Letné noviny

Dôležité udalosti