Gigant US Steel odmieta zaplatiť daň z nehnuteľnosti. Stále sa nevie, komu má vlastne platiť

iza_markiza_sk_bez_loga.mp4
Zdroj: Northfoto/shutterstock.com

Obec Sokoľany sa už vyše 20 rokov súdia s Košicami o pozemky pod US Steelom.

Košický magistrát dopláca na dlhoročný spor s malou obcou Sokoľany o pozemky pod US Steelom. Pre nevysporiadané územie pod fabrikou prišlo mesto nateraz o sedem miliónov eur na dani z nehnuteľnosti. Oceliarsky gigant totiž odmieta daň zaplatiť, kým nebude jasné, komu má vlastne platiť.

Sokoľany sa už vyše 20 rokov súdia s Košicami o pozemky pod US Steelom. Tie sú síce v katastrálnom území malej obce, no oceliari vždy platili daň z nehnuteľnosti mestu Košice. Teraz sa však voči rozhodnutiu o dani odvolali a magistrát tak márne čaká na peniaze.

V minulosti sa totiž stalo, že US Steel zaplatil daň zo sporného územia Košiciam, no keď sa súdny spor nevyvíjal dobre, mesto muselo peniaze vrátiť.

Košiciam však tohto roku nebude chýbať iba sedem miliónov eur od Košického US Steelu. Pre koronakrízu prišli približne o štvrtinu z 200 miliónového rozpočtu a to sa pravdepodobne prejaví v rôznych oblastiach verejného života.

Košický magistrát sa listom obráti na ministerstvo financií, aby mohli aj napriek pandémii preskúmať daňové odvolanie US Steelu.


KOŠICE/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Košice

Dôležité udalosti