Guláš v prírode vyšiel Viliama poriadne draho. Takmer skončil vo väzení

Policajt používa obušok počas protestov v bieloruskej metropole Minsk.
Zdroj: TV Markíza

Ak si nevšimnete tabuľu chránenej oblasti alebo národného parku, tak máte problém.

Na obľúbené táborisko šiel variť guláš, no takmer skončil vo väzení. Do problémov ho dostala triviálna vec.

Svoje auto zaparkoval v národnom parku. Nevošiel pritom do zákazu vjazdu a ani neopustil kataster svojho mesta, len si nevšimol tabuľu s označením chráneného územia.

Ružomberčana vyšetrovala envirokriminálka a pred väzením ho zachránila mastná pokuta.

Viliam je šofér z povolania. To, že takáto tabuľa platí rovnako ako zákazová značka, ani len netušil.

Ružomberčan sa s manželkou vybral do prírody. Auto zaparkoval kúsok od altánku, kde si na ohnisku rozložil kotlík. Netrvalo dlho a prišla kriminálka.

Dôvodom vyšetrovania bolo, že autom vošiel do národného parku. Potom už veci nabrali rýchli spád. Nasledovalo rozhodnutie prokurátora a súd.

Cesta, ktorou vošiel do chráneného územia, vyzerá ako klasická odbočka z hlavnej cesty. Asfaltka slúži ako cyklotrasa. Ružomberčania a turisti ju využívali ako východiskový bod pri túre na populárny Bransovský vodopád.

Do navigácie v aute sme zadali toto miesto ako cieľ našej cesty. Aplikácia nás doviedla presne na miesto, kde Viliam dostal pokutu.

Parkovanie v národnom parku vás môže dostať do väzenia. Zákon, ktorý mal postihovať hlavne motorkárov, skútristov a štvorkolkárov totiž platí aj pre turistov, ktorí si zle zaparkujú auto. Ak si nevšimnete tabulu chránenej oblasti alebo národného parku, tak máte problém.


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Národný park

Dôležité udalosti