Lukáš Kyselica končí vo funkcii štátneho tajomníka, odvolala ho vláda

Jessica Alves
Zdroj: TASR

Po odchode z ministerstva sa plánuje vrátiť do Národnej rady SR ako poslanec.

Lukáš Kyselica v stredu oficiálne končí vo funkcii štátneho tajomníka Ministerstva vnútra SR. Návrh na jeho odvolanie schválila vláda.

Kyselica sa rozhodol požiadať o uvoľnenie z funkcie štátneho tajomníka po zverejnení informácie, že počas volebnej kampane pred parlamentnými voľbami pôsobil vo Vojenskom spravodajstve. Po odchode z ministerstva sa plánuje vrátiť do Národnej rady SR ako poslanec.

Svoje pôsobenie vo Vojenskom spravodajstve mal Kyselica vysvetľovať aj pred parlamentným brannobezpečnostným výborom, na otázky však neodpovedal. Viacerí poslanci namietali, že tento výbor nie je kompetentný riešiť otázky Vojenského spravodajstva. Opozícia chcela preto iniciovať zvolanie Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti VS.

Podpredsedníčka výboru Zuzana Šebová (Sme rodina) uviedla, že podnet od opozície zatiaľ nedostala, poslanci by sa podľa nej mohli na kauzu pýtať na riadnom zasadnutí výboru, ktorý je naplánovaný na september. Podnet výboru v tejto súvislosti zaslala aj mimoparlamentná strana Progresívne Slovensko.


Na OĽANO nedonášal

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) je presvedčený, že štátny tajomník Ministerstva vnútra SR Lukáš Kyselica nedonášal počas pôsobenia vo Vojenskom spravodajstve na hnutie OĽANO. Návrh nástupcu Kyselicu po odvolaní z funkcie chce ešte prerokovať s premiérom Igorom Matovičom. Uviedol to v stredu ešte pred rokovaním vlády.

Podľa Mikulca premiér neprezentoval zneužívanie tajnej služby ako fakt. Podozrenia podľa neho preveruje polícia.

BRATISLAVVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Lukáš Kyselica

Dôležité udalosti