Výstavba kysuckej D3 napreduje, finalizujú sa protihlukové steny

Protesty v Bielorusku
Protesty v Bielorusku Zdroj: TASR - Erika Ďurčová

Dĺžka stavby kysuckej diaľnice je 5673 metrov.

Výstavba kysuckej diaľnice D3 napreduje. Aktuálne sa na stavbe úseku D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec dokončujú finálne vrstvy na telese diaľnice a montujú posledné metre protihlukových stien. Tie sú zrealizované už na 75 %. Informovala o tom vedúca oddelenia masmediálnej komunikácie Národnej diaľničnej spoločnosti Eva Žgravčáková.

Diaľničiari následne začnú práce na osadení zvislého a premenného dopravného značenia, namaľujú vodorovné dopravné značenie a odskúšajú informačný systém diaľnice. Na výstavbe kysuckej D3 sa podieľa 250 pracovníkov. Dĺžka stavby kysuckej diaľnice je 5673 metrov, zahŕňa 19 mostov, dve križovatky, 11 kilometrov protihlukových stien a 6 kilometrov oplotenia.

V celom úseku D3 je v súčasnosti doprava vedená po existujúcich cestách prvej triedy, ktoré sú využívané aj medzištátnou prepravou.

"Rozhodne lepším dopravným riešením pre túto oblasť bude sprejazdnenie D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec," zdôraznila Žgravčáková. Diaľničný úsek by mal byť odovzdaný motoristom do konca roka 2020.

Národná diaľničná spoločnosť zároveň podotkla, že vedenie trasy si vyžiadalo aj množstvo vyvolaných investícií, ako sú preložky a rekonštrukcie existujúcich nadzemných a podzemných sietí, rekonštrukcia mosta na ceste prvej triedy či vybudovanie lávky pre peších ponad železnicu.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Doprava

Dôležité udalosti