FOTO: Dávajte si pozor, na trhu sa objavili nebezpečné výrobky

Ide o krém na ruky a dve farby na tetovanie.

Úrad verejného zdravotníctva SR upozorňuje na potenciálne nebezpečný krém na ruky a dve farby na tetovanie. Do rýchleho výstražného systému pre nepotravinárske výrobky (RAPEX) ich nahlásil kontrolný orgán v Nemecku.

V kréme na ruky Intensiv Handcreme mit Sheabutter & Allantoin značky Elcurina pôvodom z Nemecka výrobca počas vlastnej mikrobiologickej kontroly zistil zvýšený počet mikroorganizmov, ktoré môžu v prípade kontaktu s poškodenou pokožkou alebo očami spôsobiť infekcie alebo podráždenie.

Prečítajte si aj: Dámy, dajte si pozor na tieto nebezpečné maskary a farby

Vo farbách na tetovanie Mixing Yellow a Schamrock značky Fusion Ink pochádzajúcich zo Spojených štátov amerických zistili prekročené maximálne povolené množstvo stanovené pre nečistoty kadmia. Na etikete výrobkov sa v zozname zložiek uvádzajú pigmenty, ktoré môžu za istých okolností pôsobiť rakovinotvorne. Vo farbe Schamrock sa navyše nachádza konzervačná látka benzisothiazolinone nepovolená pre tento typ výrobkov.

Tieto výrobky sú v rozpore s európskymi predpismi na požadovanú bezpečnosť kozmetiky. Je možné, že sa nachádzajú aj v Slovenskej republike.

BRATISLAVA/TASR
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme My ženy

Dôležité udalosti