Starosta Príkrej úraduje z unimobunky. Za internetom musí cestovať do Svidníka

Viktor Vincze moderoval v obleku zo second-handu
Zdroj: TV Markíza

Obec mala sľúbený stožiar na mobilnú sieť už tento máj, no nakoniec sa nedohodli s novou vládou.

Ráno vstal a už bol v práci. Starosta jednej z najmenších obcí na Slovensku úradoval vo vlastnej obývačke. Po zvolení zistil, že budova obecného úradu nie je obecná. Odmietol platiť nájom a úrad si zriadil doma.

Dedinka s dvanástimi obyvateľmi ročne hospodári so siedmimi tisíckami eur. Požadované ročné nájomné bolo podľa nového starostu Príkrej pri Svidníku neúnosné.

Prečítajte si tiež:

„Zvýšil nájom, no a pre obec to bolo podľa mňa dosť. Tak okolo tisíc eur,“ povedal starosta Miroslav Goldir vo februári minulého roka.

Goldir preto každé ráno zo svojej spálne prešiel rovno do kancelárie obecného úradu.

Od vlády rokujúcej v regióne vlani získal peniaze. Na to, aby už nemusel úradovať vo vlastnej obývačke.

„Máme už zapojenú elektrinu, predvčerom sme tam dali gumu, zalepili sme,“ povedal nám Goldir. Obci trvalo desať mesiacov, kým sa im podarilo zohnať unimobunku, v ktorej bude starosta úradovať.

„Z Úradu vlády sme dostali štyritisíc eur, čo bolo nepostačujúce na takú unimobunku, tak sme kúpili takú trošku síce staršiu, renovovala sa, ale myslím, že bude postačujúca pre obec,“ dodal Goldir.

Priznal však, že dofinancovať kúpu unimobunky musela obec z vlastných. Doložili 3,5-tisíc eur.

Počas februárových parlamentných volieb miestna okrsková komisia sídlila v starostovej obývačke. Cítili sa ako doma a starosta verí, že tak tomu bude aj v nových priestoroch.

Aj keď starosta už môže úradovať v novom, za internetom musí cestovať do Svidníka. Obec je totiž bez mobilného i internetového signálu.

„V máji tohto roku už mal stáť internetový stožiar s pripojením na mobilnú sieť, ale, bohužiaľ, prišla mi odpoveď, že pre to, že sa nedohodli s novou vládou. Ja musím ísť, či chcem, či nechcem, a to som ešte aj zamestnaný 20 kilometrov za internetovou sieťou,“ dodal starosta.

Pozrite si reportáž Pavla Siváka:

Celé dnešné Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

PRÍKRA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Príkra

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.