Ako to vyzerá s vilou bývalého ministra Počiatka vo francúzskom Cannes?

pezinok_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Bývalý minister financií si napriek predvolebným sľubom premiéra naďalej užíva luxus.

Politický dôchodok si môže užívať na francúzskej riviére. Bývalý minister financií Ján Počiatek si napriek predvolebným sľubom premiéra naďalej užíva luxus. Tvrdí, že miliónovú vilu v Cannes stále spláca a polícii už videá s Trnkom vysvetlil.

Podľa mnohých komentátorov to bol možno najsilnejší moment predvolebnej kampane. Igor Matovič s ľuďmi z kandidátky vycestoval na francúzske pobrežie, aby celému Slovensku naživo cez Facebook ukázal, kde a ako si dnes žije bývalý minister Ficovej vlády. Sľuboval, že miliónový majetok Jána Počiatka "vrátil späť ľuďom".

Jeho niekdajší súputník, donedávna šéf KDH Alojz Hlina, premiéra zobral za slovo. A po pol roku sa vrátil na miesto činu. Vo videu nakrútenom pred vilou hovorí, že vila stále nepatrí štátu a Matovičove predvolebné vyhlásenia označil za populizmus.

Dnes už vieme, že Počiatek za bývanie na riviére zaplatil vyše tri milióny eur. „Kúpu domu som financoval z najväčšej časti z úveru. Dom samozrejme slúži ako zábezpeka," vysvetlil bývalý minister.

Na novinárske otázky dnes odpovedá iba písomne. „Stačí si pozrieť majetkové priznania, kde je všetko uvedené, vrátane mojich príjmov," tvrdí Počiatek, ktorý z politiky odišiel po voľbách v roku 2016.

Na verejnosť vlani uniklo video, na ktorom sa nezáväzne rozpráva s vtedajším generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom. Témou bola najmä kauza Lemikon, pri ktorej práve rozhodnutím Počiatka, prišlo Slovensko podľa súdu o milióny eur.

Video má polícia k dispozícii viac ako rok. Počiatek priznáva, že ho vypočuli. Zaujímalo nás teda, kam sa vyšetrovanie pohlo.

Viac sa dozviete v reportáži Viktora Serebryakova:

 

Celé Televízne noviny nájdete tu.

BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Ján počiatek

Dôležité udalosti