Norbert Bödör a finančná skupina Penta mohli byť spojení cez miliónový biznis

Norbert Bödör dostáva putá.
Zdroj: TASR

Nitriansky oligarcha najprv získal a následne sprostredkovane predal polikliniku Pente.

Nové zistenia, ktoré odhalili novinári združení v projekte Kočnerova knižnica, naznačujú, že oligarcha Norbert Bödör a finančná skupina Penta mohli byť spojení cez miliónový biznis, informujú Aktuality.sk a Sme.sk.

Doterajšie informácie ukazujú, že kontroverzný podnikateľ z Nitry, medzičasom obvinený z prania špinavých peňazí, rozprávkovo zbohatol na obchodoch spojených aj s Pentou.

Bödör najprv získal a následne sprostredkovane predal polikliniku Pente. Svoje peniaze neskôr investoval späť do biznisu Penty.

Norbert Bödör bol v minulosti investorom v sieťach polikliník a nemocníc ProCare a Svet zdravia, ktoré patria investičnej skupine Penta.

Toto zistenie zároveň ukazuje, že v roku 2018 disponoval majetkom v hodnote prinajmenšom vyše 40 miliónov eur. Nevedno, akým spôsobom ho nadobudol.

Penta tvrdí, že priamo s Bödörom neobchodovala. Bödör sa však v transakciách opakovane skrýval za sprostredkovateľov. Či to Penta vedela, neodpovedala.

Informácie získalo Investigatívne centrum Jána Kuciaka a poskytlo ich na analýzu novinárom, ktorí sú združení v projekte Kočnerovej knižnice.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Norbert Bödör

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.