Po fiasku s novým názvom pre most môžu ľudia opäť hlasovať

Doležal neakceptoval rozhodnutie ľudí, pretože pri hlasovaní zaregistrovali hlasy z falošných účtov

Minister dopravy Andrej Doležal opäť na sociálnej sieti vyzval ľudí, aby hlasovali za názov na nový most cez Dunaj, ktorý bude súčasťou obchvatu Bratislavy. Stalo sa tak po tom, ako rezort neakceptoval výsledky prvého hlasovania, ktoré sa začalo v júni.

Ľudia sa rozhodli dať novému mostu názov Španielsky most, ale Doležal sa rozhodol názov neakceptovať. Dôvodom bolo, že pri hlasovaní zaregistrovali hlasy z falošných účtov.

Na sociálnej sieti v pondelok (17. 8.) zverejnil šéf rezortu novú anketu a ľudia sa môžu rozhodnúť ako sa bude šiesty bratislavský most volať. Hlasovať môžu celý týždeň za názvy Jarovský alebo Lužný most.

"Meno pre most je téma, ktorá si zaslúži širokú a slušnú diskusiu. Ideme do finále, nech rozhodnú skutočné hlasy a vyhrá najlepší," uviedol minister na sociálnej sieti.

Po novom moste by mali motoristi jazdiť v roku 2021. Je súčasťou nultého obchvatu D4 a prepája dve veľké časti Dunajského súmostia - hlavný most a východné predmostie na rozostavanom úseku diaľnice Bratislava, Jarovce – Ivanka, sever.

Téme sme sa venovali aj v Televíznych novinách.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Obchvat Bratislavy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.