Najznámejší falošný lekár na Slovensku sa dostal pre prieťahy na súdoch na slobodu

Podľa našich informácií sa v prípade nekonalo zhruba pol roka.

Kuchár, ktorý sa v domove seniorov vydával za lekára, je na slobode. Ivana Biháryho po dvoch rokoch vo väzbe prepustil Krajský súd. Obžalovaný je z poškodzovania zdravia a vinu odmieta.

Krajský súd v Bratislave prepustil obžalovaného z väzby na slobodu, pričom konštatoval rozsiahle prieťahy v trestnom konaní Okresného súdu Bratislava 1. Rozhodnutie odvolacieho súdu je právoplatné.

Podľa našich informácií sa v prípade nekonalo zhruba pol roka. Roland Kemény je dlhodobo práceneschopný a jeho prípady sa prerozdeľovali medzi ďalších sudcov. Z dôvodu práceneschopnosti sa nekonalo v prípade už viac ako pol roka. Novým zákonným sudcom v prípade je Branislav Harabin.

Okresný súd najprv falošného lekára prepustil na slobodu s určitými obmedzeniami a povinnosťami napríklad pravidelne sa hlásiť, zákaz vycestovať či nosiť monitorovací náramok, tieto všetky opatrenia však Krajský súd zrušil.

Ivana Biháryho sme hľadali na jeho poslednej známej adrese. Na zvončeku je len meno bývalého riaditeľa domova seniorov. Ten sa s nami rozprával len cez zatvorené dvere a tvrdil, že Biháryho po prepustení nevidel.

Kuchár, ktorý sa vydával za lekára, vo väzbe strávil dva roky. Pred aj za menom si písal niekoľko titulov. Podľa obžaloby podával klientom v seniorskom centre utišujúce lieky, ako sa mu zachcelo.

Príbuzní klientov uviedli, že si mysleli, že Ivan Biháry je lekár, lebo tak vystupoval a aj ho tak všetci v zariadení oslovovali. Niektorí uviedli, že ich príbuzných priväzovali, aby nechodili po zariadení, a že ich aj bili. Biháry na súde celý čas tvrdil, že bol len manažér.

V zariadení zomrelo viacero pacientov, niektorých exhumovali. Minimálne u jedného z nich zistili látku, ktorá v jeho tele nemala čo robiť. Veľa ďalších klientov zariadenia však spopolnili.

Okrem toho však Biháry čelí aj obžalobe zo šírenia HIV. Vraj svojim sexuálnym partnerom infekciu zatajil.

 

BRATISLAVA/TASR, TV Markíza
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Ivan Biháry

Dôležité udalosti