Vypovedali ďalší svedkovia v kauze televíznych zmeniek

Gigi a Zayn
Zdroj: TASR

Podľa Jankovskej právnika boli v čase kauzy na príslušných oddeleniach súdu.

V budove policajného prezídia vypovedali v pondelok (17. 8.) svedkovia v kauze prerozdeľovania spisov na Okresnom súde Bratislava V. Tam sa pojednávala aj kauza televíznych zmeniek, kým ešte bola civilným sporom.

Potvrdil to obhajca obvinenej Moniky Jankovskej - Peter Erdős. Jeho klientka je obvinená, že v kauze jednej zo zmeniek ovplyvňovala sudkyňu Zuzanu Maruniakovú, aby rozhodla v prospech Mariana Kočnera.

Na polícii vypovedali v pondelok svedkovia, ktorí boli v čase kauzy zmeniek podľa Erdősa na príslušných oddeleniach na OS Bratislava V. „Tieto výpovede sa nijakým spôsobom priamo nedotýkali mojej klientky," tvrdí obhajca.

Podľa Erdősa sa výpovede týkali podozrení, že obvinená v kauze Búrka Zuzana Maruniaková mala vopred vedieť, že dostane zmenkový spis. Obhajca tvrdí, že z výsluchov vyplynulo, že sa tieto podozrenia nepotvrdili a podľa neho aj vyvrátili.

Zdroj: TASR

Bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti za Smer-SD Monika Jankovská je obvinená v kauze Búrka z trestných činov podplácania a prijímania úplatku. Urobiť tak mala v kauze jednej z televíznych zmeniek, keď inštruovala sudkyňu Okresného súdu Bratislava V Zuzanu Maruniakovú, aby rozhodla v Kočnerov prospech.

Neskôr ho za falšovanie tých istých zmeniek neprávoplatne odsúdili spolu s exriaditeľom televízie Markíza Pavlom Rruskom na 19-ročný trest odňatia slobody.


BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Monika Jankovská

Dôležité udalosti