Najnovším trendom je zaváranie s bylinkami, lekváru dodajú jedinečnú chuť

hradmodrykamen_tvnoviny.mp4
Zdroj: Teleráno

A dnes tiež platí, že zavárame do malých pohárov.

Je polovica leta a vy máte za sebou určite niekoľko hodín prestátych pri činnosti, ktorá neobíde v toto ročné obdobie azda žiadnu rodinu. Reč je o zaváraní.

Pred časom sme vám ponúkli pár rád, ako dlho jednotlivé druhy ovocia a zeleniny zavárať, dnes máme pre vás pár tipov, ako napr. skombinovať ovocie s bylinkami. V Teleráne ich prezradila Monika Dráb.

Podľa nej je v dnešnej dobe ideálne zavárať kompóty, džem, lekváre alebo uhorky do menších pohárov. Určite si pamätáte, že v minulosti ľudia preferovali sedemdecové poháre, dnes sú vraj ideálne iba trojdecové.

Zdroj: casanisa/shutterstock.com

Dôležité je aj to, ako bude pohár po zavarení vyzerať. "Je dobré vždy dať na zaváraninu samolepky a pekne ich ozdobiť. Mnohí zavárajú do klasických pohárov napr. od horčice, ale nevyzerá to dobre, ak by sme ho chceli darovať. Nálepky z pohárov z obchodu sa dajú veľmi ľahko odstrániť. Ideálna je aj umývačka," upozornila.

Bylinky v zaváraninách

Jedným z najnovších trendov, ako prezradila Dráb, je zaváranie s bylinkami. To, že robíte levanduľový alebo bazový sirup, je dnes samozrejmosťou. V kuchyni používa tymian, rozmarín, ale aj levanduľu či bazalku.

Prečítajte si aj: Viete, aký je rozdiel medzi džemom, lekvárom a marmeládou?

"Všetky vieme zapracovať. Ideálne je budúcu zaváračku variť s bylinkami, aby nám v pohári nesplesneli. Neodporúčam dávať bylinky tesne pred dokončením zaváračky pred dávkovaním do pohárov. Druhou možnosťou je spoľahnúť sa na konzervanty," konštatovala hostka.

Pokiaľ ide o kombinácie, Dráb prezradila, že robila cibuľové čatní s rozmarínom, za veľmi chutnú považuje kombináciu marhuľového džemu s levanduľou.

Na videu si pozrite aj tip moderátorky Adriany Polákovej, ako umyť uhorky pred zaváraním v práčke.


BARTISLAVA/Teleráno, zg

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti