Veľká potopa v Senci napáchala značné škody. Niektorí ľudia problém vidia v zlej kanalizácii

Sídlisko si mesto ešte od developera neprevzalo.

Zdesenie a bezmocnosť - takto to vyzeralo v Senci, ktorého ulice zaplavila voda. Po búrke ostali zničené rodinné domy, záhrady i autá. Niektorým vozidlám voda siahala skoro do výšky okien.

Keď ľudia videli, čo sa deje, vedeli, že je zle. Prívalový dážď akoby nemal konca. Čerpadlá už nestíhali. Hrádze robil každý, kto mal ruky a nohy. Poniektorí majitelia si zatopené, nepojazdné autá povytláčali o ulicu ďalej, kde voda nebola.

Sídlisko si mesto ešte od developera neprevzalo. Ľudia vidia problém v zlej kanalizácii a pýtajú sa, či staviteľ bude znášať následky.

Developerská firma sa bráni tým, že v tejto oblasti výdatne pršalo už počas predchádzajúcich dní a pôda tak bola nasýtená vodou. Sídlisko podľa firmy zaplavila najmä voda, ktorá sa valila z okolitých polí.

Voda tam do rána opadla, ale na ulici, ktorú zaplavilo najviac, zostali nánosy blata. Ľudia, ktorí nemuseli ísť do práce, povyťahovali metly a lopaty a pripojili sa k mestským strojom.

Peter Stránský, ktorý na tejto ulici býva, opísal, ako to v pondelok večer v Senci vyzeralo.

„Bola to hrôza. V priebehu hodiny až hodiny a pol vznikol na ulici obrovský bazén. Zhruba na dĺžke 80 metrov boli všetky autá zatopené,“ povedal Peter s tým, že voda siahala až po kolená.

Zaplavené bolo Petrovo auto aj auto jeho manželky. So susedmi museli vytláčať autá na vyššie položenú ulicu viac ako tri hodiny.

„Snažili sme sa zachrániť, čo sa dá, no veľmi veľa áut museli odtiahnuť odťahové služby,“ uviedol. Zábery zo zasiahnutých miest a rozhovor so svedkom záplav prinieslo utorkové Teleráno.

Senčania teraz rátajú škody a nahlasujú ich do poisťovní. Búrky sa podľa meteorológov môžu vyskytovať aj zajtra (19. augusta), a to najmä na strednom a východnom Slovensku. Potom by sa počasie malo ustáliť.


SENEC/tvnoviny.sk, TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Potopa

Dôležité udalosti