Chcete mať zdravé a krásne vlasy? Tajomstvo je v ich strihaní

nanStopeSkevesovou.jpg
Zdroj: TS

Dôležitá je frekvencia podstrihovania.

Ako často by ste si mali dať podstrihnúť vlasy? Mohlo by sa zdať, že ide o veľmi jednoduchú otázku. Avšak veľa žien, sa vyberie ku kaderníkovi až keď sú ich končeky úplne rozštiepené a vlasy zničené. Poprípade podľa potreby farbenia, či sú im vidieť šediny.

Muži to majú o niečo jednoduchšie. Im vlasy rýchlo začnú prekážať, zavadzať a kazia im ich cielený „look". Práve preto sa buď doma strihajú, alebo chodia ku kaderníkovi pokojne aj každé tri týždne.

Vlasy sú však často zaťažované a podstrihnutie im dodáva sviežosť.

Dlhé vlasy

Ak patríte k ženám, ktoré majú krásne dlhé vlasy a rady by si ich aj udržali dlhé, tak strihanie je pre vás nesmierne dôležité. Vďaka tomu ich udržíte aj zdravé.

Tak ako aj človek starne, starnú aj vlasy. Dlhé vlasy sú vlastne staré vlasy, a tak sú omnoho krehkejšie. Sú omnoho náchylnejšie na rozštiepenie, odlomenie a na dotyk sú tenšie. Farbením a melírovaním ešte zvýšite riziko ich poškodenia. Práve preto je potrebné pravidelné strihanie, aby boli vlasy zdravé a silné

Zdroj: Shutterstock.com

Dlhé vlasy by sa mali zastrihávať každých 8 až 12 týždňov. V prípade, že si všimnete väčšie poškodenie, môžu byť vaše vlasy náchylnejšie na poškodenie, a tak by ste ich mali strihať už každých 6 až 8 týždňov. V podstate pri pravidelnom strihaní stačí vlasy skrátiť asi centimeter.

Stredne dlhé vlasy

Približne rovnaké pravidlá sa vzťahujú aj na stredne dlhé vlasy. Potrebné je pravidelné strihanie každých 6 až 12 týždňov. Vaše vlasy budú zdravé a udržíte si aj želanú dĺžku a tvar zostrihu. Všetko však záleží od rýchlosti rastu vašich vlasov. Na udržanie požadovanej dĺžky možno aj rozmedzie 6 až 8 týždňov.

Krátke vlasy

S krátkymi vlasmi je to vždy náročnejšie. Častejšie sa zvyknú strihať, žehliť a upravovať chemickými prostriedkami. Práve preto by ste sa mali strihať častejšie. Taktiež si musíte zachovať aj ich strih. Odporúčame preto frekvenciu každých 4 až 8 týždňov. V tom prípade by ste stále mali vyzerať dobre a vaše vlasy budú zdravé.

Chemicky namáhané vlasy

Pravidelné farbenie, melírovanie, odfarbovanie, alebo chemické narovnávanie vlasy neskutočne zaťažuje. Práve chemické procesy urýchľujú narušenie vlasu a jeho rýchlejšie poškodenie. V takom prípade naozaj nezanedbávajte svoju korunu krásy a navštevujte svojho kaderníka častejšie.

Zdroj: Dmitry A/shutterstock.com

Pestovanie vlasov

Veľa žien si myslí, že keď sa nebude strihať, ich vlasy budú dlhé a krásne. Alebo sa naopak strihajú každú chvíľu, aby rast urýchlili. Je to však iba mýtus. Pravidelné strihanie nezrýchľuje rast vlasov.

Pravidelné strihanie skôr zabráni tomu, aby vaše vlasy. Ak chcete mať krásne a dlhé vlasy, nechajte si poradiť od vášho kaderníka. On vám odporučí kúru na mieru a taktiež vám poradí ako sa máte o vlasy starať aby boli zdravé a krásne, píše liveabout.com.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti