Každý deň tvrdí niečo iné. Matovič uviedol, že odmeny za pandémiu napokon dostanú aj lekári

Kométa C/2020 F3 Neowise na večernej oblohe nad maďarským mestom Salgótarján.
Zdroj: TASR/Geoff Crimmins/The Moscow-Pullman Daily News via AP

Odmenení majú byť nielen zdravotné sestry, ale aj záchranári či sanitári.

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) informoval, že finančné odmeny vyčlenené pre pracovníkov, ktorí po vypuknutí pandémie pracovali v rizikovom prostredí, v takzvanej prvej línii, sa napokon budú týkať aj lekárov.

Oznámil to v utorok vo svojom statuse na Facebooku. Ešte v pondelok pritom tvrdil, že lekári odmeny nedostanú, no zato odmenia policajtov, hasičov vojakov aj zdravotné sestry.

"Včera večer som absolvoval rozhovor s pánom ministrom zdravotníctva Marekom Krajčím, ktorého výsledkom je, že odmenu za nasadenie dostanú všetci zdravotníci, ktorí reálne riskovali v prvej línii," napísal premiér.

Pokračuje, že kým doteraz sa hovorilo len o zdravotných sestrách, nakoniec to budú aj sanitári, záchranári, pracovníci dopravnej zdravotnej služby, lekári. "A dúfam, že som si to dobre zapamätal a nikoho som nezabudol," dodal Matovič.

Pôvodne si podľa vlastných slov myslel, že "zdravotníci mimo sestier sú vybavení v inom balíku odmien".

"Marek mi to však vysvetlil, že “iný balík” je určený len na odmeny pre zamestancov Úradov regionálneho zdravotníctva a na zaplatenie dohodárov, ktorých hygienici nevyhnutne potrebujú na pomoc pri dohľadávaní kontaktov," uzavrel.

Konkrétne návrhy nastavujú

Popoludní reagoval aj minister Krajčí. O spôsobe a výške mimoriadneho finančného ohodnotenie zdravotníckych zamestnancov podľa neho na ministerstve diskutujú od prvého uvoľnenia opatrení pandémie.

"Potom, ako som rozhodol udeliť odmeny verejným zdravotníkom, epidemiológom, hygienikom, teraz bude na nás rozhodnúť spravodlivo a rozdeliť vyčlenenú sumu lekárom, sestrám, sanitárom, záchranárom, pracovníkom dopravnej služby, teda všetkým zdravotníkom z prvej línie boja s koronavírusomu," uviedol minister s tým, že každému za prácu patrí veľká vďaka.

"Premiérom vyčlenené financie využijeme spravodlivo pre tých, ktorí si ich skutočne zaslúžia. Aktuálne nastavujeme konkrétne návrhy odmien ako aj spôsob ich vyplatenia," dodal Krajčí.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Odmeny

Dôležité udalosti