Kičurov mercedes budú používať ochrankári

Eliška Rusková a Eso
Zdroj: Ministerstvo vnútra SR

Má najazdených len asi 130-tisíc kilometrov.

Služobný mercedes bývalého šéfa štátnych hmotných rezerv Kajetána Kičuru, ktorý je  momentálne vo väzbe, dostalo ministerstvo vnútra, konkrétne úrad na ochranu ústavných činiteľov.

„Nepotrebuje drahé auto s takou výbavou, jeho využitie bude určite účelnejšie na ministerstve vnútra. To je hlavný dôvod, pre ktorý som sa rozhodol poskytnúť ho práve tomuto rezortu. Zbavíme sa časti dedičstva bývalého predsedu, ktorý nadlho vážne poškodil reputáciu úradu," uviedol predseda úradu Ján Rudolf.

Táto štátna inštitúcia pred časom vyhlásila luxusný sedan Mercedes Benz E400 4Matic za prebytočný a podľa zákona o správe majetku štátu ho najprv ponúkli na využitie iným štátnym inštitúciám. Do ponukového konania sa prihlásilo niekoľko štátnych správcov, vozidlo získal rezort vnútra.

Zdroj: Ministerstvo vnútra SR

„Som rád, že sa nám podarilo bezplatne získať dobré, len mierne ojazdené vozidlo. Stav autoparku ministestva vnútra totiž v žiadnom prípade nemôžem nazvať uspokojivým. Máme však pripravenú stratégiu na riešenie situácie aj v časoch šetrenia výdavkov štátu, o podrobnostiach budeme informovať v dohľadnom čase," skonštatoval minister vnútra Roman Mikulec.

Ako informovala média Barbora Túrosová z kancelárie ministra ide o kvalitné vozidlo v dobrom technickom stave, má najazdených len asi 130-tisíc kilometrov. Súčasťou jeho luxusnej výbavy je zabudovaná výstražná svetelná a zvuková signalizácia, z tohto dôvodu je preto veľmi vhodné do výkonu služby ochrany ústavných činiteľov a diplomatických misií. „Ide o kvalitné spoľahlivé vozidlo. Sme radi, že ho dostaneme a na našom úrade ho budeme určite využívať naplno," konštatoval šéf ochrankárov Marek Moncman.

Mercedes, ktorého obstarávacia cena bola vyše 67 133 eur, kúpil štát v roku 2013. V súčasnosti je jeho zostatková hodnota menej ako 20-tisíc eur.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Roman Mikulec

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.