Sklamaný Andruskó: Z väzenia píše, že sa cíti byť podvedený a očakával nižší trest

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR

Odsúdený v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej uverejnil text na facebooku.

Zoltán Andruskó, odsúdený v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, napísal vo väzení list. Z niekoľkostranového textu, ktorý uverejnil na svojom facebookovom profile vyplýva, že sa cíti byť podvedený a za spoluprácu s vyšetrovateľmi očakával nižší trest.

Píše, že prosí o pozornosť aj pomoc. "Voči mojej osobe neboli dodržané žiadne dohody," uvádza na začiatku listu.

Uverejnil používateľ Zoltán Andruskó Utorok 18. augusta 2020

ZDROJ: Facebook/Zoltán Andruskó

Andruskó, ktorý sa v kauze priznal, sa pôvodne dohodol s prokurátorom na dohode o vine a treste. Za mrežami si mal odsedieť 10 rokov. Senát Špecializovaného trestného súdu s tým ale nesúhlasil. Andruskó v rovnaký deň spísal s prokurátorom novú dohodu o 15-ročnom treste, ktorú súd už odobril a rozsudok je právoplatný.

Zoltán Andruskó ako kľúčový svedok na súde popísal celé pozadie úkladnej vraždy.

Andruskóa zadržala polícia v rovnaký deň ako dvojicu vykonávateľov, a to 27. septembra 2018. Od prvého dňa s políciou spolupracoval a vďaka jeho svedeckej výpovedi sa tím Kuciak dostal k Alene Zsuzsovej, ktorú zadržali deň potom.

Zoltán Andruskó mal byť medzičlánkom medzi obvinenou Alenou Zsuzsovou a obvinenými Miroslavom Marčekom a Tomášom Szabóom. Zatiaľ čo bola Zsuzsová podľa prokuratúry sprostredkovateľom vraždy novinára Jána Kuciaka pre Mariana Kočnera, tak boli Marček a Szabó samotní vykonávatelia.

Podľa obžaloby sa ku skutku okrem Andruskóa priznáva aj Miroslav Marček, ktorý tvrdí, že zastrelil Kuciaka aj jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti