Kyselicu nahradil vo funkcii bývalý vojenský tajný a diplomat

Leitner robil v rezorte obrany aj s dnešným ministrom Mikulcom.

Novým štátnym tajomníkom namiesto Lukáša Kyselicu, ktorý sa 28. júla vzdal funkcie, sa stal Vendelín Leitner.

V rezorte vnútra preberá zodpovednosť o Prezídium Hasičského a záchranného zboru, Horskú záchrannú službu, sekcie krízového riadenia, legislatívy a právnych služieb ministerstva vnútra, ako aj letecký a migračný úrad i a Informačné centrum na boj proti obchodovaniu s ľuďmi a prevenciu kriminality.

„Verím, že všetky moje dlhoročné skúsenosti z rezortu obrany dokážem zužitkovať v prospech ministerstva vnútra. Uvedomujem si výzvu, ktorá predo mnou stojí a o to s väčšou pokorou som sa ju rozhodol prijať. Urobím všetko preto, aby som bol pomocou, ktorá posunie ministerstvo vnútra dopredu," povedal po vymenovaní Leitner.

Kto je Vendelín Leitner

Vyštudoval vysokú vojenskú technickú školu, od roku 1981 až po rok 2007 pôsobil v ozbrojených silách Slovenskej republiky na rôznych pozíciách od nižšieho, stredného až po vrcholový manažment.

V rokoch 1995 až 1998 pôsobil v Spojených štátoch ako diplomat, poverený pridelenec obrany Slovenskej republiky, neskôr v rokoch 2000 až 2006 bol riaditeľom vojenskej spravodajskej služby. Od roku 2008 až po súčasnosť zastával vedúce pozície v spoločnosti Allianz-Slovenská poisťovňa.


„Pána Leitnera poznám dlhé roky z nášho predošlého pôsobenia na ministerstve obrany, považujem ho za veľkého profesionála, ktorý na svoju prácu kladie náležitý dôraz. Som rád, že budeme môcť spoločne pracovať na zmene, ktorá je v tomto rezorte a spoločnosti veľmi potrebná," povedal minister vnútra Roman Mikulec.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Ministerstvo vnútra

Dôležité udalosti