Upratujete s octom? Na niektoré povrchy ho radšej nepoužívajte

Vitajte v Raji: 19. a 20. epizóda - FINÁLE
Vitajte v Raji: 19. a 20. epizóda - FINÁLE Zdroj: Shutterstock.com/kenary820

Mohol by vám jednotlivé plochy nenávratne poškodiť.

Pri upratovaní využíva účinok octu takmer každá žienka domáca. Tento pomocník často zaistí účinné odstránenie škvŕn, usadenín a vydezinfikuje domácnosť. Ako upozorňuje portál bety.cz, ocot sa nehodí na všetky povrchy v domácnosti a môžete s ním aj niečo poškodiť.

Povrch z kameňa

Ak máte v kuchyni žulovú alebo mramorovú dosku, ocot pri jej umývaní radšej vynechajte. Ani kameň totižto nevydrží všetko. Ocot poškodí jeho povrch a vytvorí na ňom škvrny.

Žehlička

Ani žehličku by ste nemali čistiť octom. Jemný povrch by sa totižto mohol poškodiť. Taktiež by ste ani vnútro žehličky nemali pri naparovacích žehličkách čistiť octovou vodou. Mohlo by vám to nenávratne žehličku pokaziť.

Prečítajte si aj: Jablčný ocot napomáha chudnutiu

Práčka

Práčku môžete octom umývať maximálne jedenkrát za mesiac. V prípade, že to robíte častejšie, môže sa stať, že sa vám zničia gumové a plastové súčiastky v práčke. Tým pádom znižujete jej životnosť.

Drevená podlaha

Kyselina, ktorú ocot obsahuje je pomerne agresívna. Dokonca až tak, že môže nenávratne narušiť povrch lakovej vrstvy na drevenej podlahe a následne aj samotné drevo.

Elektronika

Mobilný telefón, tablet, klávesnicu a inú elektroniku by ste naozaj mali pravidelne dezinfikovať, avšak nie octom. Chúlostivé obrazovky by mohol čistič rozleptať a poškodiť. Používajte na to radšej špeciálne obrúsky.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti