Vyzerajú zdravo, avšak sú plné cukru. Ktoré potraviny sú v skutočnosti škodlivé?

Ilustračná snímka.
Zdroj: Robert Kneschke/shutterstock.com

Niektoré z nich nájdete určite aj vo vašej domácnosti.

Zdravú stravu volí každý z rôzneho dôvodu. Buď chcete zlepšiť svoje stravovacie návyky, alebo chcete schudnúť. Stravovať sa zdravo je často ťažšie akoby sa vôbec mohlo zdať. Ako píše portál prostreno.cz, existujú totižto potraviny, ktoré sú na oko zdravé, avšak ich zloženie vás donúti zbaviť sa ich.

Ryžové chlebíčky

Sú veľmi obľúbeným olovrantom alebo desiatou. Mohlo by sa vám zdať, že si s nimi naplníte žalúdok a ručička na váhe sa vôbec nezmení. Ryžové chlebíčky však obsahujú veľmi málo vlákniny, proteínov a naopak vysoké množstvo cukru. Práve preto vám rýchlo stúpne hladina cukru v krvi a taktiež aj klesne, čo povedie k tomu, že budete opäť hladná.

Sušené ovocie

Tým, že je ovocie zdravé, ľudia pokladajú za zdravé aj to sušené. V skutočnostia ale sušené ovocie nie je také zdravé. Pri sušení sa z neho odparí voda a zvyšné jeho zložky sú koncentrovanejšie, medzi nimi aj cukor. Práve cukru obsahuje sušené ovocie naozaj veľa.

Mohlo by vás zaujímať aj: Jete diétne potraviny a priberáte? Na toto si musíte dávať pozor

Hotové smoothie

Ovocné smoothie existuje v rôznych kombináciách aj farbách. Môžete si ho kúpiť v malých fľaškách, ktoré sa ideálne zmestia do kabelky a sú vhodné na cesty. Dávajte si naň radšej pozor. Hotové smoothie taktiež obsahuje veľa cukru. Urobte si radšej doma čerstvé a hneď ho aj vypite.

Nízkotučné potraviny

Veľmi veľa ľudí si kupuje nízkotučné potraviny s nádejou, že sú zdravšie a nepriberiete z nich. Veľa potravín, ktoré sú označované za nízkotučné sú plné nezdravých prísad s nízkou výživovou hodnotou. Tak docielia výrobcovia, že ich konzistencia je hustejšia.

Diétne limonády

Limonády nie sú bez cukru a rovnako sú na tom aj tie diétne. Obsahujú síce menej cukru ako bežné limonády, ale to neznamená, že ho nemajú vôbec. A tak sa môže stať, že pravidelná konzumácia týchto vôd zakolíše s vašou váhou. Zvoľte si radšej nesladený čaj alebo čistú vodu.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti