Kedy je rozchod tou správnou voľbou? Možno ste si ho mali zvoliť už aj vy

2017_09_29_trisestry_30-HD-TP.mp4
Zdroj: wavebreakmedia/Shutterstock.com

Stačí ak si uvedomíte, že namiesto šťastia u vám víťazí stereotyp.

Váš vzťah možno neklape tak, ako by ste chceli a vy to buď nevidíte, alebo iba nechcete vidieť. Možno si nechcete priznať, že sa bojíte samoty a toho, čo by mohol priniesť zajtrajší deň. Nešliapte si po šťastí a posuňte sa ďalej, je čas na rozchod.

Väčšinou je to rovnaký príbeh. Od života chcete to isté, v posteli už síce nie je vášeň, ale ešte stále vám to tam klape. Tak spolu kráčate životom, deň po dni, týždeň po týždni, rok po roku. Žijete v stereotype a neuvedomujete si, že nie ste šťastní. Ako spoznáte, že si iba niečo nahovárate a nefunguje vám to?

Prečítajte si aj: Láska má niekoľko fáz. Dajú sa spočítať na prstoch jednej ruky

Vzťahoví kouči pre portál bety.cz varujú pred najčastejšími signálmi už vyhoreného vzťahu.

Neustále riešite rovnaké problémy

V minulosti vás podviedol, alebo ste podviedli vy jeho. Neustále to v sebe držíte a pri každej hádke si túto chybu vyhodíte na oči. A nemusí ísť iba o podvádzanie sa. Môže ísť o akékoľvek rany z minulosti, ktoré si v živote ťaháte so sebou.

Počas hádok ich neustále otvárate a argumentujete rovnakými tvrdeniami. Tento proces je nesmierne vyčerpávajúci a nedovolí vám pohnúť sa z miesta.


Sloboda vás vzrušuje

Nie je to pasca, ktorá vás naplno pohltí. Podvedomie vám dáva najavo, že váš vzťah úplne neklape. Odrazu začnete závidieť slobodným kamarátkam a ženám v romantických komédiách, že sú samé a slobodné.

Prečíajte si aj: Spokojný vzťah a viac orgazmu zaručí jedna vec. Vedci prezradili aká

Začnete spomínať na večierky, zábavu, nezáväzný sex, noci plné vzrušenia a nových, oslobodzujúcich skúseností s flirtom. Prejavuje sa tak vaša skrytá túžba po zmene.

Hanbíte sa za partnera

Možno sa úplne nevie chovať na verejnosti. Problém je, že vám to doteraz neprekážalo a teraz už áno.

Hanbíte sa za neho, za to čo hovorí, aké má názory, akým spôsobom hovorí s vašimi priateľmi, či ako sa tvári a gestikuluje. Už vám prekáža, že si opäť dal o dve, tri pivá viac ako mal.

Zdroj: Hugo Felix/shutterstock.com

Necítite vášeň

Emočne ste sa od seba vzdialili. Máte pocit, že sa do milovania musíte nútiť a zdá sa vám aj váš sex už len ako stereotyp. Časom sa váš milostný vzťah dostane do bodu mrazu a vy si už len pri predstave na radovánky, radšej pomyslíte, kiež by som bola single.

Nemôžete sa rozhodnúť

Neviete, či chcete ísť spolu na dovolenku. Nedokážete si vybrať farbu na steny, tapety do jedálne a pod. Akoby vás niečo brzdilo a nedovolilo vám správne sa rozhodnúť. Niekto tento stav opíše ako vzťahovú paralýzu a neschopnosť pohnúť sa z miesta. Väčšinou je to však podvedomí signál nespokojnosti.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.