Ľudia na západnom Slovensku budú platiť viac za vodu. Dôvodom je modernizácia infraštruktúry

Ilustračná snímka.

Nové ceny platia od 14. augusta. Od tohto dňa začala BVS s odpočtami vodomerov.

Ľudia na západnom Slovensku budú platiť viac za vodu. Bratislavská vodárenská spoločnosť zdražila vodné i stočné. Argumentom je zlý stav potrubí a dožívanie niektorých úsekov verejného vodovodu.

Trojčlenná rodina by si za vodu mala mesačne priplatiť zhruba 1 a pol eura. Drahšie bude aj stočné. Vyššie ceny schválil vodárenskej spoločnosti aj Úrad pre reguláciu sieťových odvetví.

Bratislavská vodárenská spoločnosť chce vďaka vyšším platbám začať s modernizáciou infraštruktúry, ktorá je podľa nich v zlom stave.

„V predchádzajúcich rokoch sa chybou zlých politických rozhodnutí z minulosti neustále zvyšoval rozsah infraštruktúry, ktorá bola po dobe svojej technickej životnosti. Dnes je potrebné investovať viac ako 270 miliónov na to, aby sme opravili všetky vodovody a kanalizácie, ktoré už sú po dobe svojej technickej životnosti,“ vysvetlil hovorca BVS Peter Podstupka.

Spoločnosť má už schválený investičný úver od Rozvojovej banky Rady Európy, vďaka čomu bude môcť v najbližších rokoch preinvestovať približne 80 miliónov eur.

Tieto peniaze by sa mali prioritne použiť na obnovu vodárenskej infraštruktúry, ide napríklad o modernizáciu čerpacích staníc v Bratislave, výstavbu nových vodojemov v Stupave alebo modernizáciu čistiarne odpadových vôd v Malackách.

Nové ceny platia od 14. augusta. Od tohto dňa začala BVS s odpočtami vodomerov.


BRATISLAVA/TV Markíza
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Voda

Dôležité udalosti