Domáce

TOP 5 najnavštevovanejších okresov na Slovensku

Vysoké Tatry v oblakoch
Zdroj: TV Markíza

Najlepší je Poprad, výrazne za ním zaostali ďalšie.

Najnavštevovanejšou domácou destináciou za minulý rok je okres Poprad. Do regiónu vlani smerovala takmer pätina všetkých krátkodobých a dlhodobých ciest na Slovensku. Vyplýva to z údajov Štatistického úradu SR, ktoré zverejnil v publikácii Základné ukazovatele za dovolenkové cesty za rok 2013.

„Slováci si zrejme uvedomujú, čo doma máme a že môžeme a máme byť na čo hrdí,“ uviedla  výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry Lenka Maťašovská.

S výrazným odstupom za okresom Poprad je mesto Bratislava, kde smerovalo vlani vyše šesť percent domácich dovolenkových ciest. Za Bratislavou nasledovali Košice a okresy Liptovský Mikuláš a Žilina.

Okres Poprad vedie aj v celkovom počte prenocovaní

Z viac ako 14 mil. prenocovaní v rámci celého Slovenska zaznamenal okres Poprad v minulom roku 2,643 mil. prenocovaní. S odstupom skončili na ďalších miestach Košice, okres Liptovský Mikuláš, Bratislava a okres Žilina.

Aj keď sú to podľa Maťašovskej pekné čísla, ambíciou Tatrancov je, aby každý Slovák aspoň raz ročne navštívil Vysoké Tatry, či už na týždňový pobyt, predĺžený víkend alebo len jednodňovú návštevu. Počty Slovákov, ktorí dovolenkujú vo Vysokých Tatrách, podľa Maťašovskej v posledných rokoch rastú, čo je potešujúce. 

Zdroj: Shutterstock.com

V samotnom okrese Poprad predstavujú najnavštevovanejšiu lokalitu Vysoké Tatry. „V minulom roku bolo v Tatrách ubytovaných viac ako 140 tisíc hostí, počet jednodenných klientov prekonal číslo 740 tisíc,“ uviedla Maťašovská.

Najviac peňazí na dani z ubytovania spomedzi členských samospráv Regiónu Vysoké Tatry vybralo práve mesto Vysoké Tatry. S výraznejším odstupom za ním je obec Štrba a na treťom mieste je mesto Poprad.

Pred niekoľkými dňami sa v médiách objavila informácia, že najobľúbenejšou domácou destináciou v roku 2013 bolo mesto Poprad. Pravdepodobne došlo v tomto prípade k nesprávnej interpretácii publikácie Štatistického úradu SR, podľa ktorej predstavuje „miesto pobytu“ okres, nie mesto. Výnimkou sú len mestá Bratislava a Košice.

POPRAD/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.