Horskí záchranári ratovali v Tatrách českú turistku a dehydrovaného muža

Turistka si zranila koleno.

Horskí záchranári pomáhali v sobotu popoludní vo Vysokých Tatrách vyčerpanému slovenskému turistovi a zranenej českej turistke v spolupráci s Vrtuľníkovou záchrannou zdravotnou službou (VZZS). O zásahoch informovala Horská záchranná služba (HZS) na svojej internetovej stránke.

"HZS bola požiadaná o pomoc pre 25-ročného slovenského turistu, ktorý počas výstupu na Zbojnícku chatu pravdepodobne následkom vyčerpania a dehydratácie pociťoval nevoľnosť a nemohol pokračovať v túre," priblížili horskí záchranári okolnosti prvého prípadu s tým, že turista sa nachádzal na turistickom chodníku pod Vareškovým plesom. Posádka VZZS, ktorú požiadali o súčinnosť, na heliporte v Starom Smokovci pribrala na palubu záchranára HZS a vysadila lekárku VZZS. Horský záchranár poskytol vyčerpanému turistovi prvú pomoc ešte v teréne. "Následne bol muž v trojrohej sedačke evakuovaný so záchranárom HZS z terénu a transportovaný do Starého Smokovca, kde si ho prevzala lekárka VZZS," doplnila HZS s tým, že turistu odtiaľ letecky transportovali do popradskej nemocnice.

"Hneď po ukončení tejto záchrannej akcie prišla ďalšia požiadavka o pomoc pre českú turistku, ktorá si na turistickom chodníku medzi sedlom Ostrvy a Batizovským plesom spôsobila úraz kolena," informovali horskí záchranári o ďalšom prípade, pri ktorom požiadali o súčinnosť VZZS. Ako dodali, leteckí záchranári vykonali tento zásah samostatne.

VYSOKÉ TATRY/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Turisti

Dôležité udalosti