Máte za sebou čerstvý rozchod? Poradíme vám, ako sa s ním vyrovnať

Nepomôže ani čokoláda, ani alkohol.

Rozchod je psychicky veľmi náročný. Nejde o to, kto ho zapríčinil, ale vždy jedného bolí viac a druhého menej. Väčšinou však žialia ženy. Existuje niekoľko osvedčených metód, ktoré vám pomôžu vyrovnať sa s ním.

Bolesť

Čím dlhší vzťah ste ukončili, tým dlhšie vás rozchod bude bolieť. Všetky emócie sú v prvých dňoch po rozchode normálne a máte na ne právo. Či už vás trápi hnev, smútok, ľútosť alebo bezmocnosť. Avšak iba niekoľko dní.

Nemali by ste sa utápať v smútku príliš dlho, aj keď sa hovorí, že na každý rok vzťahu pripadá mesiac bolesti z rozchodu. Nikto tým nemyslí oduševnené každodenné plače a jedenie čokolády. Čo najskôr sa musíte postaviť na nohy a snažiť sa na bývalého partnera zabudnúť.

Prečítajte si aj: Kedy je rozchod tou správnou voľbou? Možno ste si ho mali zvoliť už aj vy

Práve preto si nepozerajte spoločné fotografie, nespomínajte na neho, "nestalkujte" ho na sociálnych sieťach a ani sa nesnažte dozvedieť sa od spoločných známych, ako sa váš bývalý partner má a či už randí s niekým iným.

Žiadny alkohol

Veľa ľudí si zvolí cestu utopenia žiaľu v alkohole. Bohužiaľ, nie vždy to aj funguje. Po prehýrenej noci sa pravdepodobne budete cítiť ešte horšie. Nehovoriac o tom, že v opitosti robí človek hlúposti.

Ideálne by ste nemuseli zaháňať smútok ani čokoládou, sladkosťami alebo prejedaním sa. Na chvíľu si síce osladíte život, ale vzápätí sa dostavia výčitky.

Buďte aktívna

Najlepším liekom na rozchod je byť aktívny. Jednoducho sa musíte zabaviť a je jedno, či sama alebo s kamarátmi. Môžete ísť na výlet, začať športovať, upratovať, ísť nakupovať, čokoľvek. Po rozchode sa odporúča spoznávať nových ľudí a skúšať nové veci. Máte absolútnu slobodu, tak to využite.

Zdroj: shutterstoc.com/lzf

Nový vzťah

Aj keď sa hovorí, že klin sa klinom vybíja, nie je to zaručene najrozumnejšia voľba. Vrhnutie sa do nového vzťahu nie je rozumné, a navyše to nie je ani fér voči novému partnerovi. Nemal by byť vašou náplasťou.

Nájdite si nový vzťah až po tom, ako sa vyrovnáte s tým starým a sama so sebou. Inak sa nevyhnete porovnávaniu. Ďalším rizikom je, že chyby z predošlého vzťahu si môžete preniesť do toho nového.

Starajte sa o seba

V žiadnom prípade nemôžete zanedbávať váš vzhľad. Naopak. Starajte sa o seba. Doprajte si manikúru, pedikúru, navštívte kaderníčku a oddýchnite si aj na masážnom stole. Máte viac času, tak ho investujte do seba. Tentoraz máte povolené aj veľké nakupovanie.

To isté platí aj pre vašu myseľ. Starajte sa o ňu, doprajte jej pozitívne myšlienky, aby ste sa vyhli depresii. Neprehrávajte si žiadne tragické scenáre ani si nepúšťajte horory. Ak vám vaše myšlienky predsa len k bývalému ujdú, spomínajte na vaše rozdiely, problémy a hádky. Pokojne si to aj zapíšte a verte svojmu rozhodnutiu, že rozchod bol tým správnym rozhodnutím, píše dama.cz.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.