Leto situáciu v akvaparkoch nenapravilo. Prevádzkovatelia sa boja aj o mimosezónne obdobie

Slovákov prišlo síce veľa, no návštevnosť bola nižšia ako minulý rok.

Na jar ich zatvorili na tri mesiace. Hoci by sa mohlo zdať, že leto v akvaparkoch a na kúpaliskách všetko napravilo, nie je to celkom tak.

Slovákov prišlo síce veľa, no návštevnosť bola nižšia ako minulý rok a pre nové opatrenia plánované od septembra sa prevádzkovatelia boja aj o mimosezónne obdobie.

V júni sa o opatreniach dozvedeli ani nie 24 hodín pred otvorením. S odstupmi, rúškami, či dezinfekciou návštevníci prevažne problém nemali.

Napriek tomu návštevnosť a tržby počas letných prázdnin výrazne zaostávajú za minuloročnými číslami.

Je to problém nielen súkromníkov. Veľkú časť akvaparkov, kúpalísk, či plavární vlastnia samosprávy. Tak ako v Dolnom Kubíne.

Keď v júni po troch mesiacoch otvárali, mali spoločný výpadok 10 miliónov eur. Aby sa dostali z najhoršieho, navrhovali vláde 13 pomocných opatrení. Tá však zatiaľ žiadne z nich neprijala, ba ani finančné kompenzácie nedostali všetci.

Výpadky na daniach od akvaparkov v desiatkach tisíc eur už cítia aj obce, v ktorých sídlia. A problém má pokračovať aj v medzisezóne. Od septembra prídu nové opatrenia. Asociácia vyzýva vládu a konzílium odborníkov, aby si ešte sadli za jeden stôl. 

Viac v reportáži Mária Kermieta.

Celé Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk

DOLNÝ KUBÍN/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Mário Kermiet

Dôležité udalosti