Opatrovateľka okrádala bezvládnu dôchodkyňu, rodina to zistila až na pohrebe

17_torokova_dochodkz_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Priznala sa, čin oľutovala, ale za mrežami neskončila.

Mala sa o starú pani iba starať, no opatrovateľka sa rozhodla, že bude spravovať aj jej cennosti. Na súde sa v stredu ocitla 49-ročná žena, ktorá okradla bezvládnu dôchodkyňu. A nebolo to po prvý raz.

Obžalovaná opatrovateľka si celý čas zakrývala tvár. Zneužila vek a zdravotný stav obete. Vyšetrovateľ ju obvinil z pokračujúceho zločinu krádeže. „Obvinená mala počas toho, ako opatrovala nevládnu 88-ročnú pani, jej postupne z domu odcudziť rôzne zlaté šperky a obrazy,“ povedal trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička.

Stalo sa to v Uhrovci, v časti Látkovce. Postupne kradla cennosti. Rodina to zistila až po pohrebe. Škoda je vo výške viac než 3 000 eur. „Uvedené obrazy následne inzerovala na predaj cez internetovú stránku bazos.sk a Facebook, pričom zlaté šperky od 3. apríla do 17. júna 2019 postupne založila v záložniach a zlatníctve v Bánovciach nad Bebravou,“ uviedla k prípadu prokurátorka.

Policajti ju začiatkom roka zadržali. Keď okresný súd rozhodoval, či ju budú stíhať väzobne, plakala. Žena už mala problémy so zákonom, bola dvakrát súdne trestaná. V jednom prípade dokonca tiež okradla dôchodkyňu.

Prokurátor podal návrh na jej vzatie za mreže, sudca to zamietol. Urobil tak až krajský súd a neskôr ju prepustili. V stredu (26. 8.) sa rozhodovalo, aký trest dostane. Žena sa ku všetkému priznala, svoj čin oľutovala a sudca ju odsúdil. Do väzenia zatiaľ nepôjde.

Dostala tri roky s päťročnou skúšobnou dobou. Zároveň nesmie tri roky opatrovať seniorov. Odsúdená opatrovateľka bola s verdiktom spokojná, prokurátorke sa zdal trest nízky a chce sa odvolať.

Reportáž spracoval Peter Ziman.

Celé Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.   

BÁNOVCE NAD BEBRAVOU/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Bánovce nad Bebravou

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.