Mysteriózny bod G. Kde presne sa nachádza a existuje vôbec?

Nehoda pri Trnave si vyžiadala ľudský život.
Zdroj: shutterstoc.com/Anton Poznyak

Nepozná ho každá žena a vyžaduje si aj tréning.

Muži ho pokladajú za akési „tlačidlo" v žene, ktoré ju dovedie k maximálnemu upokojeniu. Veľa sa o ňom hovorí aj v odborných kruhoch. Existuje teda? Ako ho nájdete a aký je rozdiel medzi ženskými vyvrcholeniami prezradila portálu blesk.cz sexuálna koučka Julie Gaia Paupětová.

Čo je bod G

Bod G existuje, ale nie je to jedno konkrétne miesto, ktoré stačí párkrát stlačiť. Je to skôr všeobecný názov, ktorý označuje celú zónu na vrchnej stene pošvy. V tejto oblasti môže byť viacero miest, ktoré vyvolávajú príjemné až vzrušujúce pocity odlišné od pocitov vznikajúcich pri dráždení klitorisu.

Rozhodne však nejde o nejaké prírodou dané miesto na pošvovej stene, ktoré je pretkané väčším množstvom nervových zakončení.

Zdroj: shutterstoc.com/10 FACE

Pri jeho hľadaní preto musíte sledovať viacero signálov. V prvom momente žena bude mať pocit nerozoznateľný od potreby ísť na toaletu. Z toho dôvodu sú ženy mierne zmätené a často nevedia, či je správne v daných úkonoch pokračovať. Ženy sa preto musia naučiť túto podivne vyzerajúcu citlivosť rozvíjať.

Existujú v podstate tri vstupné body pre ten pomyselný „bod G". Jeden je pri začiatku močovej trubice, ďalšie dva sú v pošve, jeden bližšie k hornej stene a druhý o niečo ďalej. U každej ženy väčšinou aspoň jeden z týchto bodov funguje, čo znamená, že naň žena reaguje správnym spôsobom.

Prečítajte si aj: Oblasti slasti na ľudskom tele. Poznáte tie svoje?

Pri stimulácii týchto bodov bude teda žena vnímať úplne iné pocity ako pri stimulácii klitorisu.

Orgazmus

Prvé orgazmy spojené so zónou bodov G sú zmiešané orgazmy. Vnikajú stimuláciou klitorisu aj vnútornej zóny G. Mozog ženy pri nich vníma dva rozličné druhy stimulácie. Tieto orgazmy môžu byť omnoho silnejšie a plnšie.

Tréningom môže žena pri dosiahnutí orgazmu zo seba vypudiť aj určitú tekutinu. Majú ju za následok paraaortálne žľazy. Celkovo však ide o veľmi zaujímavý orgazmus.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti