Domáce

Šamorínski policajti vykradli vlastný sklad. Neuveríte, čo zobrali

19 Policajt-zlodej.transferweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Na čo im to bude?

Ďalšie čierne ovce v policajnom zbore. Šamorínskych policajtov vyšetruje inšpekcia z vykradnutia vlastného skladu zaistených vecí z trestnej činnosti - ukradli 104 použitých katalyzátorov do áut. Podľa polície nemali žiadnu hodnotu. Mladíka ktorému ich zhabali ale obvinili z neoprávneného nakladania s odpadmi.


To by skutočne nikto nečakal. Poďme ale pekne od začiatku. Policajti koncom minulého roka zastavili na ceste dodávku a vodičovi zhabali staré katalyzátory, pretože nemal na ich prevoz a ani manipuláciu s nimi povolenie.

Lenže potom zrazu zaistené časti výfukov z policajného skladu zmizli. Policajti na to prišli len pred pár dňami pri kontrole zaistených vecí. Vyšetrovateľ už teraz vie, že sklad nevykradol nikto z vonka, ale konkrétni policajti, ktorí si priestor otvorili kľúčom a katalyzátory vynášali nenápadne po jednom kuse zo skladu.

Otázne ale je, načo by šamorínski policajti kradli bezcenné katalyzátory z policajného skladu. Podľa našich informácii ich predávali miestnym obyvateľom v Zlatých Klasoch za pár eur.

Celkovo ukradli 104 katalyzátorov, inšpekcia vypočúva všetkých, čo mali kľúče do skladu.

Každý má o zmiznutí katalyzátorov vraj vlastnú verziu, no pre inšpekciu je podstatné, že zúžila okruh podozrivých. Policajtom za krádež v sklade hrozí okrem okamžitej výpovede aj dvojročné väzenie. Nehovoriac o tom, či sa inšpekcia bude zaoberať aj otázkou neoprávneného nakladania s odpadom. Keď z tohto prečinu obvinili 25-ročného Júliusa, obvinia z toho istého prečinu aj policajtov? Odpoveď necháme na vyšetrovateľa.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.