Kyselica si za svojho asistenta v parlamente vybral Mareka Gajdoša

kyselica_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Bývalý šéf mestskej polície v Bratislave odstúpil po tom, ako za volantom nafúkal.

Bývalý šéf Mestskej polície (MsP) v Bratislave Marek Gajdoš smeruje do parlamentu. Pôsobiť bude ako asistent poslanca Národnej rady (NR) SR Lukáša Kyselicu (OĽaNO). Vyplýva to zo zmluvy zverejnenej v centrálnom registri zmlúv (CRZ). Potvrdilo to aj hnutie OĽaNO.

"Lukáš Kyselica pánovi Gajdošovi dôveruje, pozná jeho prácu a jeho skúsenosti využije aj pri výkone poslaneckého mandátu. Spolupracovali pri vyšetrovaní kauzy Gorila a obaja zdieľajú spoločné hodnoty boja proti korupcii, organizovanému zločinu a nespravodlivosti," uviedla pre hovorkyňa OĽaNO Dáša Macaríková.

Gajdoš by mal ako asistent dostávať mesačne odmenu takmer 3000 eur. Suma je podľa slov Macaríkovej daná zákonom.

"Objednávateľ služieb sa zaväzuje uhradzovať asistentovi poslanca za poskytnuté služby odmenu vo výške 2949 eur vrátane DPH, mesačne pozadu, bezhotovostným prevodom na jeho účet v peňažnom ústave," píše sa v zmluve o zabezpečení služieb asistenta poslanca Národnej rady (NR) SR. Celková suma pri je v CRZ uvedená vo výške 126 807 eur, je to suma za celé volebné obdobie.

Gajdoš viedol bratislavských mestských policajtov od februára 2019. V apríli 2020 však ponúkol vedeniu hlavného mesta rezignáciu ako reakciu na to, že svojím autom havaroval a polícia mu namerala v dychu alkohol. V minulosti bol aj šéfom vyšetrovacieho tímu kauzy Gorila.

Čítajte viac: Náčelník polície a bývalý vyšetrovateľ Gajdoš mal nehodu, namerali mu zostatkový alkohol

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti