Zdravotníci čoskoro uvidia na výplatných páskach mimoriadne odmeny

Výstrahy na sobotu 29. augusta.
Zdroj: TASR/AP

O podrobnostiach bude rezort zdravotníctva čoskoro informovať.

Mimoriadne finančné ohodnotenie v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu bude zdravotníkom čoskoro vyplatené v praxi. Na otázku TASR tak reagovala hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová. Podľa jej slov sa aktuálne spravodlivo nastavujú konkrétne návrhy odmien, ako aj spôsob ich vyplatenia.

"Všetkým lekárom, sestrám a ďalším zdravotníckym pracovníkom patrí veľká vďaka za ich prácu v čase pandémie ochorenia COVID-19. Ako dlhodobo komunikujeme, vedenie ministerstva zdravotníctva si váži ich nasadenie, vďaka ktorému Slovensko patrí ku krajinám s najmenším počtom nakazených aj obetí," doplnila Eliášová s tým, že o podrobnostiach budú čoskoro informovať.

Predseda vlády Igor Matovič 14. augusta uviedol, že pre pracovníkov, ktorí po vypuknutí pandémie nového koronavírusu pracovali v rizikovom prostredí, tzv. prvej línii, vyčlení štát 50 miliónov eur.

Peniaze majú dostať lekári, sestry, vojaci, policajti, hasiči či zamestnanci domovov sociálnych služieb. Rozhodol sa tak na základe priaznivých ekonomických aj zdravotných výsledkov.

Peniaze si budú deliť ministerstvá zdravotníctva, vnútra, obrany a rezort práce, sociálnych vecí a rodiny.

Pomôžte zmierniť následky pandémie koronavírusu tým, ktorí to potrebujú. Prispieť môžete prostredníctvom Nadácie Markíza.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Odmeny

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.