V stredu sa začína nový školský rok. Tu je prehľad všetkých prázdnin

Preplnená pláž v britskom Brightone.
Zdroj: Robert Kneschke/shutterstock.com

Nič zásadné sa nezmení, iba poradie krajov počas jarných prázdnin.

Už o pár hodín sa začína nový školský rok, ktorý bude iný, ako tie minulé. Dôvodom je situácia v súvislosti s pandémiou koronavírusu . Učitelia i žiaci sa musia obrniť trpezlivosťou a vydržať prvé dva týždne vyučovací proces v rúškach . Tie budú povinné pre pedagógov, žiakov druhého stupňa a stredoškolákov. Potom epidemiológovia opäť vyhodnotia situáciu.

Všetko už zverejnil rezort školstva , aby sa školy vedeli na nový stav dobre pripraviť. Popri týchto "epidemiologických" povinostiach už ministerstvo uverejnilo aj termíny školských prázdnin. Nič zásadné sa nezmení, iba poradie krajov počas jarných prázdnin.

TIP: Minister Gröhling predstavil opatrenia v školách. Plošné zatváranie už neplánuje

Najbližšie dni voľna čakajú už 29. októbra, kedy si užijú dva dni jesenných prázdnin. Potom budú tradičné vianočné prázdniny, ktoré budú trvať až 19 dní - začnú sa v stredu 23. decembra a potrvajú až do piatka 8. januára.

O pár dní budú potom polročné prázdniny . Tie jarné si školáci z ôsmich krajov postupne užijú od februára do marca. Pred budúcoročnými letnými prázdninami budú ešte veľkonočné, ktoré budú trvať dva dni.

Zdroj: Ministerstvo školstva

BRATISLAVA/zg

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Prázdniny

Dôležité udalosti