Dokonalý zadoček dosiahnete jednoduchými cvikmi. Nemusíte ísť ani do fitka

Stačí vám iba podlaha a stena v byte.

Jedna z vecí, na ktorú sa muži radi pozerajú, je váš zadok. Fascinuje ich už tisícky rokov, niektorí si svoju polovičku vyberajú práve podľa jeho veľkosti. Okrem pŕs je to pre nich ďalšia erotogénna zóna. Podľa klinickej psychologičky Laury Janáčkovej obľubujú postavu tzv. presýpacích hodín - úzky pás a zaoblený zadok.

"Pomer medzi pásom a bokmi ich podprahovo informuje o plodnosti, zdraví a veku ženy. Čím je rozdiel medzi pásom a bokmi nižší, tým menej vnímajú fyzickú atraktivitu a súčasne i plodnosť ženy," vysvetľuje v odbornej publikácii Janáčková.

TIP: Dve kilá za dva týždne: Zhodíte ich aj vy vďaka pomôcke, ktorú používali už Egypťania

Sedacie svaly sa podieľajú na vzpriamenom postoji, správnom držaní panvy, zaisťujú ovládanie bedrových kĺbov. Ak sa im dostatočne venujete, okolie vás bude obdivovať. Posilnenie sedacieho svalu je dôležité nielen kvôli vzhľadu, ale môže byť tiež prevenciou ochorenia. Máme pre vás pár cvikov, ktorými doma dosiahnete zdravý a sexy zadoček.

Nemusíte sa hneď púšťať do ťažkých silových cvičení a drepov. Postačí, ak si aktivujete sedacie svalstvo a postupne ho budete zaťažovať.

Zanožovanie

Postavíte sa čelom k stene, môžete sa o ňu oprieť aj rukami. Pri nádychu nohu zanožíte smerom vzad a nahor, s výdychom sa vracajte do východiskovej pozície v stoji. Chrbát majte pri cvičení rovný, nesmiete sa prehýbať. Snažte sa zapojiť aj stred tela a panvu udržať v neutrálnej pozícii, tzn. nevysádzajte a ani ju nepodsadzujte, musíte ju tiež udržať stále v rovnakej rovine.

Strážte si tiež, aby bola noha, ktorou hýbete, stále prepnutá. Druhá môže byť mierne pokrčená. Dôležité je tlačenie na sedacie svaly a ich aktivovanie, odkiaľ musí pohyb vychádzať. Cvičenie opakujte v sériách 3 x 20 cvikov na každú nohu.

Most s jednou natiahnutou nohou

Ľahnite si na podložku, ruky si voľne položte pozdĺž tela. Nohy pokrčte, chodidlá nechajte na zemi a skúste si päty pritiahnuť čo najbližšie k zadku. Pri nádychu zdvihnite panvu smerom nahor. Jednu nohu natiahnite smerom k stropu a s výdychom sa vracajte s panvou tesne nad podložku. Boky držte v stabilizovanej polohe. Urobte 15 opakovaní, potom si nohy vymeňte.

Mušľa

Ľahnite si na bok, nohy pokrčte tak, aby ste medzi telom a stehnami zvierali 90-stupňový, teda pravý, uhol. Hlavu si podoprite rukou. Nohu, ktorú máte vyššie, zdvihnite, ale chodidlá držte stále pri sebe. Otvárajte nohy od seba a k sebe. Urobte po 15 opakovaní pre každú nohu.

Unožovanie

Spevnite telo v stoji. Chrbát musíte mať pevný, pohyb plynulý a pomalý. Unožujte nohu do strany, do výšky asi 30 centimetrov a potom ju vracajte späť. Cvičenie opakujte po 3 x 30 cvikov na každú nohu.

Nádych a výdych

Toto cvičenie môžete robiť nielen na podložke, ale aj pri čakaní na MHD alebo v rade na pokladňu. S hlbokým nádychom stiahnite čo najsilnejšie sedacie svaly. Vydržte v nádychu aspoň päť sekúnd a potom vydýchnite. Cvičenie opakujete aspoň 20-krát, pokojne aj trikrát denne. Tento cvik je vhodný nielen pre spevnenie svalov, ale aj keď máte hemeroidy.

Kegelove cviky 

Cieľom cvičenia je spevnenie panvového dna, a okrem prevencia rozšírených hemoroidov má pozitívny vplyv aj na liečbu inkontinencie. Celá zostava sa skladá z 12 cvikov. Tu sú dva najznámejšie:

Cvik kľaku - Kľaknite si na obe kolená. Zo sedu na pätách sa s nádychom mierne zdvihnite nahor, s výdychom sa vracajte na päty. Strážte si pevný zadok. Týmto cvikom posilňujete panvové dno, a to tak, že sťahujete zvieracie svaly smerom k sebe.

Cvik v sede - Položte sa na podložku, nohy pokrčte a ruky si oprite o lakte. Striedavo sa dotýkame špičkami a pätami podložky.

Dobrá rada na záver: Cvičeniu a fyzickým aktivitám by ste sa mali venovať aspoň trikrát týždenne. Pravidelná chôdza a limit 10-tisíc krokov by mala stať vašou kažodennou rutinou, piše bety.cz..

https://www.youtube.com/watch?v=z3X5L7Y9Kfw


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.